İşitme Cihazı Pili Ne Kadar Sürede Biter

Teknoloji 13.02.2020, 19:06
İşitme Cihazı Pili Ne Kadar Sürede Biter

İşitme cihazları işitme kaybı rehabilitasyonunda kullanılan ve kullanım oranı yüksek bir cihazdır. Ülkemizde işitme kaybı yaşayan birçok insan bulunmaktadır.

Dünyanın sürekli olarak gelişmesi ve teknolojinin bu denli artması sebebiyle olumlu durumlar dışında olumsuz durumlarda oluşmuştur. Gürültülerin artması, zararlı besinlerle beslenmemiz gibi durumlar yüzünden sağlığımızı tehdit eden birçok unsurla karşılaşmaktayız. Bunlardan biri işitme problemleridir. İşitme kaybı ülkemizde oldukça yaygın bir rahatsızlıktır.

 Yaşanan birçok işitme problemleri de cerrahi problemler ile çözüme kavuşamamaktadır. Burada en büyük çözüm işitme cihazlarıdır. İşitme cihazları ile işitme kaybına uğrayan birçok kişi normal hayatlarını devam ettirebilmektedirler. İşitme cihazlarımız hakkında web sitemizden bilgi alabilirsiniz.

 İşitme Cihazı Ne İşe Yarar?

- İşitme cihazları ile ilk olarak çevredeki sesler anlaşılmaya başlanır.

- Konuşmalardaki bazı harfler ve bazı kelimeler anlaşılır.

- İşitme kayıplarının en kötü etkisi konuşulanların anlaşılamamasıdır. İşitme cihazlarımız ile algılama problemleri de giderilir.

- Hayat standartları yükselir.

- Çevredeki tüm konuşmalar ve sesler normal seviyede duyulur.

 - İşitme kaybı yaşayan çocuklarda cihazın kullanılmasıyla çocuklarda bir gerileme gözlenmeyecek. Bu sebeple sosyal ve psikolojik açıdan sorun yaşamayan bireyler olacaklardır.

 - Yeni doğan bir bebekte erken yaşta teşhis ile kullanılan cihazlar sayesinde yaşıtları ile aynı seviyede gelişim göstereceklerdir. Böylelikle hayatı boyunca işitme kaybı gibi bir sorun yaşamayacaktır.

 - Bu cihazlar sayesinde konforlu bir TV izleme ve çok rahat bir şekilde iletişim kurma olanağına da kavuşulacaktır.

 Pilli İşitme Cihazları

 İşitme cihazı pili ürünlerimiz genellikle cihazın pili ile doğru orantıdadır. Yanlış bil kullanımı cihazlara zarar vermektedir. Firmamızdan işitme cihazı pili ürünlerinin cihaz pillerini en kaliteli şekilde temin etmek mümkündür.

 İşitme cihazlarında 1.4V işitme cihazı pilleri kullanılması gerekmektedir. Cihazın büyüklüğüne göre de 5’lik pillerde kullanılmaktadır. Pillerin tüketim ömrü genellikle 7 gün ile 30 gün arasında değişmektedir. Bu süre enerji tüketimine göre belirlenir. Modellerimiz arasında sadece 675 model olan büyük piller şarj olabilir. Ayrıca şarjlı pillerin kullanımında şarj makinasının 2 veya 3 adet şarj olabilen pillerden alınmalıdır. Şarjlı piller yaklaşık 14 saat şarj müddeti bulunmaktadır. Şarjlı pillerin kullanım süresi ise 10 saattir.

Yorumlar (0)
açık