Milli Teknolojiyle Krize Meydan Okudu

Türk şirketi Assuva Savunma, 4 ülkede temsilcilik açarak ihracat yapmaya başladı. Çin'e ihracat yaptıklarını söyleyen Remzi Başbuğ, "Tüm dünya Çin'den drone satın alırken, biz bu ülkeye drone satma başarısına imza attık." dedi.

Teknoloji 16.05.2020, 00:48 16.05.2020, 01:23
Milli Teknolojiyle Krize Meydan Okudu

Tüm dünyayı sarsan koronovirüs salgını ülke ekonomilerini alt-üst etti.Türk şirketi Assuva Savunma, ekonomik krize rağmen, 4 ülkede temsilcilik açarak ihracat yapmaya başladı. Milli imkanlarla geliştirdiği yüksek teknoloji ürünü droneleri satın alan ülkeler arasında teknoloji devi Çin de var.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kritik operasyonlarında patlayıcıları uzaktan algılayan droneları ile adını duyuran Türkiye Assuva Savunma Sanayii, ardından yer altı sığınakları ile kayıp kişilerin bulunmasında önemli görevleri başarıyla yerine getiren yerli ve milli droneları, Türkiye'nin savunma alanında yeni markası haline geldi. Assuva Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Başbuğ, "Bin metre menzil, 50 metre derinlikte görüntüleme yapan cihazlarımıza 4 ayrı ülkeden gelen siparişler var. Bunların üretim süreci devam ediyor" dedi.

Çin'e ihracat yaptıklarını söyleyen Remzi Başbuğ yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi.

"Çin'de koronavirüs salgını sona erince bu ülkeye ilk ihracatımızı yaptık. Tüm dünya Çin'den drone satın alırken, biz bu ülkeye drone satma başarısına imza attık. 4 aydır devam eden bir sürecin ardından satışlarımız artıyor. Bu arada Dubai, Sri Lanka ve Yunanistan'da temsilciliklerimizi açarak ihracat odaklı girişimlerimizden olumlu sonuçlar aldık… Yunanistan ve Sri Lanka Silahlı Kuvvetleri ile anlaşmalarımız imzalandı. Yunanistan'a ilk Proton Elic RB-I model 2 tipi yerli ve milli cihazlarımızın teslimatlarını yaptık. Sri Lanka'da devam eden sokağa çıkma yasağı yüzünden teslimat noktasında aksamalar oldu, ancak bunu da aşacağız. Filipinler’de de yoğun satış yapan bir distribütörümüz var. Avrupa pazarı ile NATO üyesi ülkeler içinde iki orduda cihazlarımız kullanılmaya başlandı. Hedefimiz tüm NATO üyesi ülkelere ihracat yapmak.”

BAŞBUĞ; HERKES ALIR ÇİN’DEN, BİZ SATARIZ ÇİN’E!

Başbuğ,Çin’e açılmanın önemine de değinerek, “Çine açılmış olmak, dünyaya açılmış olmaktır. Teknolojiyi herkes Çin’den alır ama biz Çin’e yerli ve milli teknoloji satıyoruz. Hedefimiz; ülkemizin dünyadaki itibarını yüksek teknoloji ürünleri ile artıracak yerli ve milli çalışmalara ağırlık vermek ve ülkemize döviz kazandırmaktır” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)