banner434

banner433

PERKOTEK OTEL KAPI KİLİDİ

Teknoloji 16.01.2022, 20:05
PERKOTEK OTEL KAPI KİLİDİ

Otel Kapı Kilit Sistemleri Tercihinde Etkin Olan Unsurlar

Otellerde güvenlik burada konaklayacak insanların bir otelde bulmak istedikleri özelliklerin başında gelmektedir. Güvenlik önlemleri yeterince alınmış otellerin tercih edilebildiklerinde bu özellikleri de dikkate değer bir etken olmaktadır. Bu sebeplerden dolayıdır ki işletme sahipleri müşterilerinin otel odalarında rahat ve güven içerisinde kalabilmeleri adına otel kapı kilit sistemlerinin kaliteli olması ve müşterilerin bu hizmetten memnun olmasını sağlamak adına yeni çıkan ve müşteriyi fazla yormayacak ve kolay kullanımı olan otel kapı kilit sistemleri kullanmayı tercih etmektedirler.

Otel kapı kilit sistemleri günümüzde çok farklı çeşit ve özellikte karşımıza çıkmaktadır. Ancak son yıllarda otel kapı kilit sistemleri kabuk değiştirmiş ve kartlı sisteme geçmiştir. Bu sistem ile hem işletme sahipleri, hem de müşteri rahat etmektedir. Bu sistemin uygulandığı otellerde ve pansiyonlarda müşteri otele geldiği zaman otel odasının anahtarı mahiyetinde bir kart müşteriye verilmektedir. Müşteri o kart ile odasına girmekte ve çıkışta kapı kilitlemek gibi bir sıkıntı ile karşılaşmamaktadır. Bu sistemin kullanıldığı otel kapılarında kapının kilitlenmesi kapıyı kapatarak gerçekleşmektedir. Bu sistem ile müşteriler otel odalarının anahtarını taşımaktan kurtulmuş olacaklardır. İşletme sahipleri otel odalarının anahtarlarının kaybedilmesi ve kitli kalınması gibi sıkıntı ile karşılaşmayacaklardır.

İşletmelerde kullanılan otel kapı kilit sistemlerinin kaliteli olması ve istenilen amaca hizmet etmesi çok önemlidir. Kaliteli olmayan ve kısa sürede bozulabilen bu sistemler işletme adına maliyetlerin artmasına neden olacak ve daha da önemlisi müşteri memnuniyetine negatif etki edecektir.

Turizm sektörünün hızla genişlemesine bağlı olarak, günden güne gelişme göstermekte olan otel sistemleri, gelen konukların çok daha sağlıklı konaklama ihtiyaçlarını, üstün güvenlik taşıyan kilit sistemleri ile karşılayabilmektedir. Bu bağlamda; son teknolojik veriler ışığında geliştirilmiş olan otel kilit sistemi, güvenli oda giriş ve çıkışları için oldukça ideal kullanımlar sağlayabilmektedir.

Bunlarla birlikte; teknolojinin hızla gelişmesine bağlı olarak yaşam içerisinde pek çok alanda etkisini göstermekte olan kilit sistemleri, otellerin prestij ihtiyaçlarını da kolaylıkla karşılayabilmektedir. Bu bağlamda; oldukça pratik kullanımlar sağlamakta olan enerji saver ile birlikte, çok daha hızlı ve çok daha aktif olarak elde edilebilecek oda giriş-çıkış kontrolleri sağlanabilmektedir.

Otel Kilit Sistemi Avantajları Nelerdir?

Her şeyden önce pratik ve kolay kullanımlar sunmakta olan kilit sistemleri, kart okuma ya da parmak izi okuma sistemleri üzerine kurulmuş olmaktadır. Bu doğrultuda; otelde kalan konukların oda giriş ve çıkışlarını çok daha pratik olarak kontrol edebilme kolaylıkları da sunmakta olan seçkin sistemler, zaman kayıplarının da önüne geçebilmektedir. Ayrıca; geleneksel yöntemlerde karşılaşılabilen anahtar kaybolması sorunlarını da geride bırakabilen kilit sistemleri, çok daha kullanışlı ve çok daha elverişli kullanım özellikleri de barındırmaktadır.

Netice itibariyle; kullanıldıkları alanlarda yüksek güvenlik kolaylıkları da sağlamakta olan kilit sistemleri, otel personelleri ve otel konuklarının çok daha pratik giriş-çıkış kontrolleri beklentilerinde de oldukça fayda barındırmaktadır.

Hepimiz için yaşamımızdaki en önemli şey güvenliğimizdir. Kendimizin ve ailemizin güvende olduğunu hissetmek için çeşitli önlemler alır, dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı kendimizi savunacak kilit sistemleriyle evlerimizi koruma altına alırız. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle beraber gittikçe yaygınlaşan başka bir kilit sistemi ise kartlı kapı kilidi sistemidir.

Bu sistemle güvenlik önlemlerimizi üst seviyeye çıkarabilir, kolay ve kullanışlı bir kilit sistemine sahip olabiliriz. Özel hayatımız dışında işyerlerimizde de personel takibi için kullanabileceğimiz bu sistem bize hem zaman kazandıracak hem de anahtar ya da kart kayıplarında yaşadığımız sıkıntıları ortadan kaldırmış olacak. 100’ün üzerinde parmak izini hafızasında depolayabilen cihaz sayesinde sistemin kalabalık yerlerde kullanımı da mümkündür.

Adaptör ya da pil ile çalışan cihaz herhangi bir elektrik kesintisinden etkilenmeden çalışmasına devam edecek, ekstra mekanik kilit ve şifreye sahip olduğundan herhangi bir sorunla karşılaştığınız takdirde asla sizi mağdur etmeyecektir. Basit kullanımı sayesinde istediğiniz parmak izini kolayca kaydedip, silme şansına sahip olacakken, eşleşmesi için gösterdiğiniz parmak izini de 1 sn gibi kısa bir süre içinde onaylayacak zaman kaybetmenize engel olacaktır.

 İnsanın benzersiz biyometrik yapısı sayesinde hiçbir parmak izi taklit edilemeyeceğinden, istemediğiniz kimse sizden habersiz kilidinizi açamayacaktır. Güvende olduğunuzdan emin olmanızı sağlayacak parmak izi kilit sistemiyle kolay, kullanışlı ve güvenilir bir hizmete sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (0)