PERKOTEK OTEL KAPI KİLİDİ

Teknoloji 13.01.2022, 11:55 13.01.2022, 12:03
PERKOTEK OTEL KAPI KİLİDİ

Pratikliği, güvenliği ve takip sistemleri ile birlikte çalışabilme özelliği nedeni ile otel ve pansiyon gibi işletmelerde dijital otel kapı kilidi günümüzde artık neredeyse tüm otellerde kullanılmaya başlanmıştır. Gün içerisinde özellikle büyük hacimli otellerin müşterilerini takip edebilmeleri için oldukça önemlidir. Geliştirilen otomasyon sistemleri ile koordineli olarak çalışan dijital kilit sistemleri, anlık olarak oteli ziyaret eden tüm müşterilerin giriş çıkış saatlerini ne zaman giriş yapıp ne zaman çıkacaklarını, otelin doluluk oranını kapsamlı bir şekilde görüntüleyerek raporlama yapılması imkânını sunmaktadır.

Eskiden otel kapıları için kullanılan anahtarların kaybolması ve yönetim tarafından herhangi bir müşteri takibi yapılamaması sebebiyle dijital otel kapı kilidi tercih edilmeye başlanmıştır. Bu sayede müşteriler, tek bir kart ile odalarına hızlı, kapı koluna dahi dokunmadan ve pratik bir şekilde giriş yapabilmektedirler. Bu kilit sistemleri oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olarak imal edilmişlerdir bu sayede uzun süreler bakım yapmadan kullanılabilirler. Kapı üzerinde bulunan sensöre kartın yaklaştırılması ile çalışır. Sistem kartı algıladıktan sonra tetikleme yapar ve kapı açılır. Bu özelliği sayesinde eski sistemlere göre çok daha pratik, hijyenik ve kullanışlıdır. Otel yönetimine sağladığı kolaylıkların yanında müşteriler için de hizmet değeri açısından oldukça iyi bir intiba bırakır. Farklı renk ve tasarımları bulunan dijital kilitler farklı özellik ve opsiyonlar ile imal edilmektedir.

Son dönemlerde dünyanın her yerinde hırsızlık olayları artmaktadır. Bundan dolayı da ev sahibi ve tüketici bireyler kendilerini emniyete almaya çalışmaktadır. Fakat bunu yaparken yine birçok insan tarafından kandırılmakta ve evlerini veya arsalarını korumaya alamamaktadır. Bunun için son zamanlarda kullanılmaya başlanmış olan elektrikli kilit sistem kullanılıyor. Bu sistem adı gereği elektrikle ve hatasız bir şekilde çalışır. Elektrikli kilit kilidin birçok çeşidi vardır.

Ayrıca çok iyi bir estetiğe sahip olan bu kilitler evinize dekoratif bir hava katar. Güvenlik kısmına gelirsek cam kapılarda manyetik olarak, tahta kapılarda içine gömerek ve metal kapılarda monte edilerek kullanılır. Cam kapılara monte edilen elektrikli kilit manyetik olarak çalışır ve yaklaşık 350 kilo basınca kadar dayanır. Ahşaplarda ve metallerde ise daha fazla güce dayanabilir. Ayrıca kilitlerin kullanımını daha da kolaylaştıran buton sistemi vardır. Bunu kullanarak hem zamandan kazanırsınız hemde daha şık bir görüntü olur. Bazı kilitler ise sese ve elle girilen şifrelerle kullanılabilir.

Bu da kullanıcın kişisel seçimine kalmış bir şeydir. Kullandığınız sistem her zaman canınıza ve paranıza etki edecektir. Elektrikli kapı kilidi sistemlerini kullanarak zamandan paradan hayattan kazanabilirsiniz. Ayrıca elektrikli kilit sistemleri hafif ve sağlam yapıda olup yıpranmaları ve paslanmaları çok uzun zamanlar dayanacaktır. Kilitte özel yöntemlerde kullanılarak tüketicinin isteğine bağlı değişiklikler ve eklentilerde yapılabilir dahası görsel olarak ta desteklenebilir bir yapıdadır.

Her geçen gelişen teknoloji ile birlikte güvenliğimiz hem tehlikeye giriyor hem de çalışmalar neticesinde daha güvenli ortamlar oluşması sağlanıyor. Evimizin iş yerimizin ve yaşam alanlarımızın güvenliği artık son teknoloji yenilikler ile sağlanmakta. Mesela mekanik kilitler artık eskisi kadar kullanılmamakta. Mekanik kilit yerini elektrikli kilit sistemine yavaş yavaş bırakıyor. Daha güvenli ve daha etkin bir kilit sistemi olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktalar.

Hayatımızda değer verdiğimiz şeylerin başkaları tarafından elde edilmesini önlemek amacı ile farklı güvenlik yöntemlerine başvurmak zorunda kaldığımız zamanlar oluyor. Hal böyle olunca da yeni ve teknolojik güvenlik yöntemlerini ve sistemlerini kullanmamız daha etkin oluyor. Bu şekilde içimiz daha rahat oluyor. Tatile gittiğimizde ya da akşam uykuya daldığımızda özel şeylerimizin ve yaşam alanlarımızın korunduğunu bilmek içimizi gerçekten rahatlatır.

Her zaman kullanılan geleneksek kilit yöntemleri artık kötü niyetli insanlar tarafından hızlı bir şekilde etkisiz hale getirilebiliyor. Normal mekanik kilitlerin yerini elektrikli kilit sistemlerine bırakması tabi ki bir rastlantı değildir. Bunun sebebi elektronik kapı kilidi sistemlerinin daha güvenli olması ve tercih edilmesidir. Her ne olursa olsun tercih ettiğiniz kilit sistemi sizi ve sevdiklerinizi emin bir şekilde korumalıdır. Uzman ekip ve yeni sistemleri tercih etmek bu yüzden hepimiz için gerçekten önemli bir yöntemdir. Her firmaya ve ya her kilit sistemine güvenmemiz gerektiğini bilmekteyiz. Tercihlerinizi iyi araştırarak yapmanız en önemli faktördür.

Yorumlar (0)