banner434

banner433

PERKOTEK OTOPARK BARİYER SİSTEMİ

Teknoloji 26.01.2022, 11:57 31.01.2022, 12:01
PERKOTEK OTOPARK  BARİYER SİSTEMİ

Bariyer Sistemi

Şehrin içinde park yeri ararken çok sıkıldığınız oldu mu? Bir türlü park yeri bulamadığınızda özel otopark yerleri imdadınıza yetişir. Şehrin içindeki otoparklara artık bir ihtiyaç haline geldi. Gittikçe artan araç sayısı ve yollarda yeterince park yeri olmayışı otoparkların ister istemez artmasına sebep olmuştur. Bu özel otoparkları şehrin içinde ve kalabalığında yaşayan bizler sıklıkla kullanırız. İşlerimizi bu otoparkları kullanarak daha kolay halledebiliriz. Şehir yaşamı zamanımızda çok fazla çaldığı için biz bu zamanı çeşitli yöntemlerle geri almaya uğraşırız. Otoparkları kullanırken de kullanılan bariyer sistemi hem otopark işleticileri için hem bizim için zamandan kazandıran bir sistemdir. Otomatik bariyer sistemi hem araçların giriş çıkışlarını kontrol eder hem de araçların otoparkı kullanmaları sonucu ücretlendirmeyi yapar. Ayrıca sadece üyelerin kullanabileceği otoparklarda üye olmayan araçların girişi de bu sistem sayesinde engellenmiş olur. Otoparklarda kullanılan veya araç geçişlerinin olduğu yerlerde kullanılan bariyer sistemi kartlı, şifreli ya da parmak iziyle kontrol edilebilir. Kullanılacağı yerlerin özelliklerine bağlı olarak bu sistem çeşitli özellikleri ile donatılabilir. Hem kullanıcılar için hem de otopark çalışanları için büyük kolaylık sağlayan bariyer sistemi son zamanlarda pek çok yer tarafından tercih edilmiştir. Apartmanların otoparklarında da bu sistemin tercih edildiğine sıklıkla rastlıyoruz çünkü apartmanlar zaten kısıtlı olan araç park yerlerini sadece apartman sakinlerinin kullanmasını istediklerinden çözüm olarak bu yöntemi kullanmaktadır. Hem güvenlik açısından hem de kolaylık açısından bu sistemin kullananların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

Hızlı geçiş sistemleri yani bir diğer adı ile HGS sistemi, son dönemlerde otopark girişi ve otoyol gibi alanlarda çok sık kullanılmaya başlandı. Araçlara yapıştırılan stickerler ve onları koruyacak olan antenlerle entegreli olarak çalışmaktadır. Frekans yayan etiketler sayesinde antenlere kapsama alanı oluşturulur. Oluşan kapsama alanına dahil olan programda da geçiş hakkına sahip olan stickerli araçlara, öncelikli bir şekilde geçiş durumu sağlanır ve bariyer tetiklemesi gerçekleşerek geçişler onaylı bir şekilde sağlanır. Temel anlamda kullanışlı bir ürün olarak görülen bu sistem türü, sizlere perkotek.com sitesi güvencesi ile sağlanmaktadır! Siz de bu ürünleri tek tıkla web sitemizden görebilir ve satın alma şanslarına sahip olabilirsiniz. Alanında önem arz eden ürün çeşitlerini bir tık kadar uzağınıza taşıyan web kadromuz, her konuda da güncel hizmetler sunmayı hedeflemektedir.

Araçlara daha güvenli geçişler sağlar!

Akordiyon bariyer ne bağlanan 3 metre, 5 metre, 6 metre veya daha uzun kollu bariyerlerle beraber, algılanan etiketler engellenebilir veya geçişlere izin verilir. HGS antenlerinin kapsama alanları da 50 ila 75 metre arasında değişiklik göstermektedir. Burada radyo frekansı yayan etiketler, antenlerin taramalarına takıldığı için program veya panel filtresine dahil olarak geçişleri güvenli bir şekilde sağlar. Teknik bakımdan yazılımla beraber de otoparkta ne kadar kalındığını ve ne zaman çıkılması gerektiğini sizler için sistem hesaplar ve ayrıca ücrete dökülmesine yardımcı olur. Bu aşamada en kullanışlı olan ürün türlerini bir tık kadar ötenize taşıyan Perkotek, geçmişten, günümüze kadar alanında sevilen ve rağbet gören ürünleri sizlerle buluşturmuştur.

Siz de sitemize girişinizi yaparak bu alanda makul görülmüş olan ürün türlerinin tamamını görme şansına sahipsiniz. HGS sistemi konusunda alternatif seçenekleri de sunan kadromuz, var olan bütçenize uygun ürün seçimlerini tamamlamak ve her daim kullanışlı ürünlere sahip olmanız bakımından da günden güne kendisini geliştirmektedir. Tek tıkla web sitemize girişinizi yapın ve siz de ürün türlerinin tamamını görme fırsatlarına sahip olun. Her konuda lider olan kadromuz, ürün teminatlarını da kalıcı bir fikir sunarak sizlerle paylaşıyor. Fabrikalar, büyük alışveriş merkezleri, şirketler, birçok kurum ve kuruluşlar bina güvenliğini sağlamak için gece bekçi personeli alımı yapmaktadırlar. Gece bekçilerinin görevi ise gece uyumadan istenilen noktaları turlayarak güvenliğini sağlamaktır.

Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji ile her ne kadar alarmlar, güvenlik kameraları, aktif bariyerler kurulsa da güvenliğin tam anlamıyla sağlanabilmesi için bir insanın bina etrafını kolaçan etmesi hırsızlık gibi olayların önlenmesinde daha etkili bir yöntemdir. Gece bekçilerinin görevini yerine getirip getirmediğinin kontrolü ise bekçi takip sistemi ile mümkün olup bu sistem, güvenliği sağlamakla sorumlu kişilerin görevlerini tam olarak yapıp yapmadıklarını bilgisayar ortamında denetleyen sistemdir. Bekçi tur sistemlerinin nasıl kullanıldığına değinecek olursak güvenlik görevlisi turlamaya başlamadan önce kendisine verilen bekçi anahtarlığını akıllı kaleme dokunur ve böylelikle hangi güvenlik görevlisinin hangi tarihte ve saatte tura başladığı akıllı kalemin hafızasına kaydedilir. Güvenlik görevlisi daha sonra sorumlu olduğu yerleri dolaşır ve bu bölgelere yerleştirilmiş olan kontrol noktalarına akıllı kalem ile dokunarak yapmış olduğu işlemi kayıt altına alır.

Tur ve kontrol işini tamamlayan görevli bir sonraki görevliye teslim eder akıllı kalemi. Diğer güvenlik görevlisi ise kendi bekçi anahtarlığını akıllı kaleme okutarak kim olduğunu akıllı kalemin hafızasına kaydeder. Böyle elden ele geçen akıllı kalemin hafızasına yapılan tüm iş kaydedilmiştir. Mesai bitiminde bu kontrol işlemlerinden sorumlu olan yetkiliye teslim edilir. Yetkili kişi, özel bilgisayar yazılımını çalıştırarak akıllı kalemi usb bağlantısı ile bilgisayara bağlayarak kimlerin nereleri dolaştığını ya da dolaşmadığını kontrol edebilmektedir. Bekçi tur sistemleri ile fabrikanızın, şirketinizin güvenliğini kontrol altına alın.

Yorumlar (0)