PERKOTEK ŞİFRELİ KAPI KİLİDİ

Teknoloji 06.01.2022, 12:59
PERKOTEK ŞİFRELİ KAPI KİLİDİ

Çalışma hayatı, insanların en çok zamanlarını ayırdığı noktalardır. Ancak bu konu çalışanlar açısından ne kadar sıkıntılı oluyorsa işverenler için de aynı durum mevcuttur. Çünkü işverenler çalışanları kontrol etme aşamasında büyük sorun yaşamaktadır. En çok sorun yaşanan alanlardan birisi de şüphesiz ki giriş çıkış noktalarında yaşanmaktadır. Ancak teknoloji firmaları bu konu hakkında yaptığı çalışmalar sayesinde parmak izi okuma sistemi adı verilen sistemi ortaya çıkarmıştır. Bu sistem sayesinde işyerlerinde giriş çıkışlar rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Önceki yıllar içerisinde de farklı sistemler kullanılmıştır. Kartlı sistemler bu konuya en iyi örneklerden birisidir. Ancak bu konu üzerinde farklı güvenlik açıkları ortaya çıkmıştır. Örnek vermek gerekirse başka birinin kartının okutulması en büyük problem olarak ortaya çıkmıştır. Bunun yanında bu sistem sayesinde böyle bir durum ortadan kalkmıştır. Çünkü parmak izi kişiye has olduğu için taklit edilmesi mümkün değildir. Ayrıca parmak izi okuma sistemleri giriş ve çıkışlarda oluşan kuyruk sorunlarına da çözüm getirmiştir. Bir kişinin kart okutması veya çıkışını işletmesi oldukça zor olurken bu sistem sayesinde bu süre kısa saniyelere kadar düşmüştür.

Sistemler ayrıca kötü hava şartlarında da üstün performans göstermektedir. Ayrıca yapıldıkları sert plastik malzeme sayesinde sıvılara karşı da direnç göstermektedir. Bu açıdan bakıldığında uzun yıllar kullanım sağlamaktadır. Bütün bu noktaların yanında şifreli kapı kilidi güvenlik açısından üstün performans göstermektedir. Bu yönüyle çalışan sayısının oldukça yüksek olduğu noktalarda güvenle kullanılmaktadır. Ayrıca sistemin maliyeti diğer güvenlik sistemlerine göre oldukça ucuzdur. Bu yüzden birçok nokta üzerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Sistemler her nokta üzerinde uyumlu olmayabilir. Giriş çıkış noktasının çok fazla olduğu işyerlerinde bu sistemin uygulanması zor ve maliyetli olacaktır.

Huzurlu bir yaşam sürdürebilmek en önemli şart kendimizi güvende hissedebilmektir. Evimizde veya iş yerimizde güvenliği sağlamanın çeşitli yolları mevcuttur. Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan güvenlik sistemlerinden biri olan parmak izli kilitler de oldukça rağbet görmektedir. Parmak izli kilitlerde, parmak izli kontrolün yanı sıra Rolling değişken kodu olan özel uzaktan kumanda ile de kontrolü yapılabilen parmak izli kilit sistemi bunun dışında mekanik anahtar ile de tercihe göre yarı otomatik olarak işlev görmektedir.

Bu özellik kişilerin olağan dışı durumlarda eve tanıdıkları birilerinin girmesini istedikleri durumlarda önem kazanmaktadır. Bu güvenlik sisteminde, bataryaların bitmesi ya da bozulması gibi durumlarda kapı manuel olarak, hiçbir sorun yaratmaksızın içten ve dıştan açılabilmesini sağlamaktadır. Şifreli kilit sizin tercihinize göre, sarı ve saten renkte, kapınızın boyuna göre boyları da özel olarak uzun ve kısa olarak üretilmektedir. Bataryaları sayesinde elektriğe ihtiyaç olmadan 10000 açma- kapama yapılabilir.

1900 ayrı parmak tanıyabilme, saniyeden bile daha kısa sürede parmak izi tanıma, acil durumda kullanılan anahtarlı kilit sistemi, opsiyonel olarak kumanda ile çalışma, çelik kapılara yer açılarak sonradan uygulanabilme, gece modu ile dışarıdan açılmayı engelleme, tatil modu ile parmak izinin iptal edilerek anahtarla kilitleme, tercihen entegre edilebilen alarm sistemi parmak izli kilit sisteminin özelliklerinden bazılarıdır. Bu sayede daha güvenli ve huzurlu bir yaşam sizin de hakkınız.

MANYETİK KAPI KİLİT

Manyetik kapı kilidi, kapının geçişler haricinde kapalı olması istendiğinde ihtiyacımıza en doğru karşılık gelen kilittir. Yaygın olarak apartman kapılarında kullanılmaktadır. Bilindiği gibi hiçbir zaman apartmanımıza kötü niyetli insanların girmesini istemeyiz. Apartman kapılarını güvenli hale getirmek içinde çeşitli önlemler alırız. Apartmanın ne kadar güvenliği olsa da apartman giriş kapısının güvenli olmaması bazı sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilmektedir. Apartman kapılarının güvenliği çeşitli kilit cihazları ile sağlansa da en güvenilir olanlarından biri manyetik kapı kilididir. Bu kilit sayesinde birçok avantaj sahip olabilirsiniz.

Manyetik kapı kilidi öncelikle çok dayanıklı itme gücüne sahiptir. Kilit 32 kilodan 250 kilo ve daha fazla itiş gücüne dayanıklılık göstermektedir. Buradan anlaşıldığı gibi herhangi bir şekilde kapının zorlanılarak açılması mümkün olmamaktadır. Manyetik kilit içeriden elle dışarıdan ise manyetik anahtarlarla açılmaktadır. Apartmana giriş yapması istenen kişilere bu anahtarları vermeniz yeterlidir. İçeri taraftan kilidi düğmeye basarak açabilirsiniz. Manyetik kilit sistemi ile bağlı olan kapı kapandıktan sonra belirli bir süre hiçbir şekilde açılmamaktadır. Bu süre isteğe göre ayarlanmaktadır. Belirtilen süre bittikten sonra içeriden düğme ile ya da dışarıdan manyetik anahtar ile açılabilmektedir.

Apartmanların yanı sıra kapının güvenliğini için her türlü binada kullanılabilmektedir. Sürgülü ve kanatlı kapılarda rahatlıkla kullanılabilir. Kilitler çeşitli özelliklerle farklılık göstermektedir. Sizler de ihtiyacınıza uygun kilitleri seçerek güvenliğinizi tam manası ile sağlayabilir ve giriş çıkışları daha kontrollü hale getirebilirsiniz.

Yorumlar (0)