Alexa

Prof. Dr. Çengel; Önümüzdeki Yıllarda Ayakta Kalmak İsteniyorsa

Üsküdar Üniversitesi 6. Biyomühendislik ve Genetik Günleri, akademi ve bilim dünyasından uzmanları bir araya getirdi. ABD Nevada Üniversitesi’nden Makine Mühendisi Prof. Dr. Yunus Ali Çengel mühendislere önemli tavsiyelerde bulundu.

Prof. Dr. Çengel; Önümüzdeki Yıllarda Ayakta Kalmak İsteniyorsa

Üsküdar Üniversitesi 6. Biyomühendislik ve Genetik Günleri’ne katılan ABD Nevada Üniversitesi’nden Makine Mühendisi Prof. Dr. Yunus Ali Çengel mühendislere önemli tavsiyelerde bulundu.

“Mühendislik inovasyondur, mühendis, olmayan şeyleri yapmak ve var olanları iyileştirmek için vardır” diyen Çengel, önümüzdeki yıllarda ayakta kalmak isteniyorsa robotların yapamayacağı işlere odaklanılması gerektiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise dünyada iddialı olmak için Ar-Ge konusuna kafa yormanın ve bu konuda yatırımın şart olduğunun altını çizdi.


Prof. Dr. Yunus Ali Çengel: “Çok iyi İngilizce öğrenin”

Prof. Dr. Yunus Ali Çengel, genç mühendis adaylarına mutlaka kendilerini geliştirmelerini tavsiye ederek “Eğitim düzeyiniz elbette iyi olmalı. İletişim ve liderlik vasıfları da çok önemli. Eleştirel düşünce, iyi iletişim kurmak ve problem çözme becerisine sahip olmak da çok önemli” diyerek dünya çapındaki teknoloji şirketi kurucularının temel özelliğinin girişimci olmaları olduğuna dikkat çekti. Çengel, mühendislik öğrencilerinin mutlaka iyi düzeyde İngilizce bilmelerinin da önemini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 02:48
YORUM EKLE

banner307

banner313