Alexa

Program Nasıl İndirilir? Nereden İndirilir?

Binlerce lira para verip satın aldığımız bilgisayarları tam işlev ile kullanmak amacıyla bir takım programlara ihtiyacımız olacaktır. Bu programları nereden ve nasıl indireceğimiz ise güvenilir kaynaklar ile bu makalede.

Program Nasıl İndirilir? Nereden İndirilir?
banner327

Binlerce lira para vererek satın aldığımız ve gözümüz gibi baktığımız bilgisayarlarımızda müzik dinleme, video izleme, metin yazma, fotoğraf düzenleme gibi basit işlemlerimiz için bile bir takım programlara ihtiyacımız vardır. Bu programların bir kısmı satın aldığımız bilgisayarlarımızın içerisinde yer almaktadır. Lakin yer alan bu paint, Windows media player, not defteri gibi programlar basit görünümlü ve işlevli oldukları için işlerimizi biraz zorlaştıracaktır.
 
Bu yüzden, bilgisayar ile yaptığımız işlerin verimini artırmak adına bir takım farklı programlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu programların büyük bir kısmı, yazılımcı firmalar tarafından hazırlanılıp, satışa sunulmaktadır. Satışta olan bu programları satın aldığınızda tam verimle kullanabilir, free yani serbest indirmeye açık sürümlerini bilgisayarınıza kurduğunuzda kısıtlı bir verimle kullanabilirsiniz.
 
 
Program nasıl indirilir?

Bilgisayarınıza kurmak istediğiniz programın ismini google’a yazarak karşınıza çıkan linklerden bir tanesine girip, indirebilirsiniz.
 
Program indirilirken yapılan yanlışlar nelerdir?

Bilgisayarınızda ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz programı  Google sorgulaması ile aratırken program isminin yanına “full, crackli, yeni sürüm, tam sürüm, 2016, 2017” gibi ekler yazarak programın en güncel halini arayabilirsiniz. Örnek verecek olursak; Counter Strike 2017 Full Sürüm veya GTA San Andreas 2017 Crackli gibi.
 
İndirdiğiniz programın yazılımında bir oynama varsa veya indirdiğiniz internet sitesi yükleme aşamalarına kendi reklamlarını yerleştirdiyse, programınızı bilgisayarınıza kurarken karşınıza çıkan yükleme aşamalarında ek programlar yüklemenizi isteyebilir. Bu durumun önüne geçmek için bilgisayarınıza internet üzerinden güvenli bir şekilde indirdiğiniz ve virüs taraması yaptığınız programı kurarken yükleme aşamalarını büyük bir dikkat ile okumanızı öneririz.

 
İndirdiğiniz programın içerisinde alakasız metinler, alakasız linkler ve alakasız görseller gördüğünüzde yaptığınız virüs taramasını tekrarlamanız bilgisayarınızda herhangi bir sorun oluşmaması için önemlidir.
 
Bilgisayarınıza indirdiğiniz programlar nasıl silinir?

Eğer ki bilgisayarınıza indirdiğiniz program tam verimle çalışmıyor veya istediğiniz şeyleri yapmanıza yardımcı olmuyorsa, yani kısacası programdan memnun kalmadıysanız; bilgisayarınızın başlat menüsünden denetim masasına girerek “Program Ekle/Kaldır” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza açılan programlar sayfasından kaldırmak istediğiniz programı seçip, sayfanın sağ alt kısmında yer alan “programı kaldır” tuşuna basabilir veya programın ismine sağ tıklayarak “bu programı kaldır” seçeneğini seçebilirsiniz.

iPhone Uygulamaları Nereden İndirilir?
 
Sahip olduğunuz iphone telefonların menüsünde yer alan AppStore’ye girerek binlerce farklı mobil uygulamadan en beğendiğinizi veya işinize en çok yarayacak olanı telefonunuza indirebilirsiniz.
 
Android Mobil Uygulamaları Nereden İndirilir?
 
Andorid’de durum iphone’a oranla biraz farklı. Dünya geneli yazılımcıların yayınladığı binlerce farklı kategorideki yazılımları telefonunuzun menüsünde yer alan Google Play Store vasıtasıyla indirebileceğiniz gibi, telefonunuzun markasına göre yine menüde yer alan (örneğin Samsung Galaxy için; Galaxy Apps) telefon modelinizin isminin yazdığı ve sonunda Apps – Uygulama gibi son eklerin yer aldığı uygulamaya tıklayarak telefonunuza binlerce mobil uygulamadan işinize yarayacak olanları indirebilirsiniz.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 10:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
derin
derin - 1 yıl Önce

instagramı nasıl indirebilirim

derin
derin - 1 yıl Önce

bilgisayara nasıl iner inmiyo ya bi yardımcı olsanız

Gamer Cat
Gamer Cat - 9 ay Önce

Google e integram indirmek yaz indir