Samsung Ne Demek, Ne Anlama Geliyor?

Dünyanın en önemli markalarından birisi olan Samsung ne demek? Teknoloji devlerinin isimleri arkasında gizlenmiş anlamlar merak ediliyor. Peki Samsung ismi nereden geliyor, Teknoloji ürünlere 'Samsung' ismi kim tarafından verildi?

Teknoloji 12.02.2020, 22:36 12.02.2020, 23:31
Samsung Ne Demek, Ne Anlama Geliyor?

Teknoloji markalarının isimleri nereden geliyor, kim tarafından veriliyor merak ediliyor. Teknoloji devi Samsung ismi kim tarafından verilmiştir. Samsung ne demektir?

Elktronik arenada en başarılı şirketlerden biri olan Samsung, TV ürünleri, akıllı telefonlar ve tabletlerde en bilindik isimlerden birisidir. Herkes tarafından bilinen Samsung isminin gerçek bir anlamı var mı yok mu haberimizden okuyabilirsiniz.

SAMSUNG NEDİR, SAMSUNG İSMİ NEREDEN GELİYOR?

1969 yılında Samsung-Sanyo Electric Company ismi altında hayatına başlayan şirket, Aslında kökleri 1939 yılına kadar uzanmaktadır. Byung-Chull tarafından kurulan Samsung-Sanyo Electric Company, o yıllarda sebze, meyve ve balık ihracatıyla uğraşmakta idi. 1970'li yılların sonuna doğru tekstil ve inşaat endüstrisi işi ile ilgilenen şirket, bunun yanında tüketicilerine renkli TV'ler de sunuyordu.10 yılında uçak yapımına odaklanan Samsung-Sanyo Electronic Company, o yıllarda dünyanın en küçük video kaydedicilerini üretti. Bugün ise dev markalarla rekabet halinde olan Samsung, milyar dolarlık satış rakamıyla dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmuştur. 

Şirketin isminin kökeni yabancıdır. Samsung, Seul, Güney Koreli bir şirkettir. Samsung, Sam ve Sung olarak iki parçadan oluşan bir kelimedir. Sam ‘üç’, Sung ise ‘yıldız’ anlamlarını taşımaktadır. Yani Samsung’un anlamı “üç yıldız” olarak tarifini bulmaktadır.

Korece sembolü ise “Hanja” demektir. (büyük sayıda ve güçlü) 

Samsung üç yıldızlı logosuyla kendi memleketinde birkaç aileye yönelik işe başladı. Samsung Kore dışında, dünyada 79 ülkede 236.000 'den fazla çalışanı ile dünyanın 10 en değerli markalarından biridir.

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından ve Android pazarının en güçlü üreticilerinden olan Samsung'un eski logolarını, dolayısıyla "3 Yıldız"ı da görmek mümkündür.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık