Samsung Tabletler

Samsung, cep telefonu sektöründeki başarısını tablet sektöründe de aynen devam ettiriyor ve en önemlisi, bu özel sektörde dahi Apple firmasına kafa tutmayı başarabiliyor.

Teknoloji 08.07.2015, 14:09 24.07.2016, 00:43
Samsung Tabletler

Samsung, cep telefonu sektöründeki başarısını tablet sektöründe de aynen devam ettiriyor ve en önemlisi, bu özel sektörde dahi Apple firmasına kafa tutmayı başarabiliyor. Zira Samsung, Android işletim sistemini ve Android tabanlı mobil cihazları “meşhur eden” bir firma. Gerçekten de, Samsung olmasa, Android büyük ihtimalle yitip gidecek olan bir işletim sisteminden ibaret kalacaktı. Samsung aynı zamanda model sayısı ve çeşitliliği ile de göz dolduruyor. Nitekim, piyasadaki en çok sayıda modele sahip firmalardan biri. Bazen bu nedenle eleştirilse de, çok sayıda model seçeneği her bütçeye hitap eden akıllı telefonlar üretmesini de sağlıyor. Yani Samsung sayesinde çok düşük rakamlara bir akıllı telefon veya tablet sahibi olabiliyorsunuz.

 Samsung, tablet modellerinde de Android işletim sistemini kullanıyor. Yani Samsung tablet fiyatları Apple marka tabletlerde olduğu gibi işletim sisteminden etkilenmiyor. Sadece, donanım ve panel kalitesi bakımından değişiklik gösteriyor. Yani donanım ve ekran kalitesi yükseldikçe, Samsung tablet fiyatları da doğal olarak yükseliyor. Samsung, tablet serilerinde Galaxy Tab ismini kullanıyor ve donanım bakımından iki firma tercih ediyor. Uygun fiyatlı modellerinde MediaTek (MTK) firmasına ait işlemci ve çipsetler, pahalı ve üst düzey modellerde ise Qualcomm firmasının ürünlerini kullanıyor. Ayrıca ucuz modellerde TFT gibi eski nesil panel teknolojileri kullanılırken, pahalı modellerde SuperAMOLED gibi yeni nesil teknolojiler kullanıyor.

Yorumlar (0)