Sanal Ofislerin Sağladıkları Avantajlar Nelerdir?

Sanal ofisler; klasik ofis anlayışına göre geniş yelpazede çözümler sunuyor. Bu avantajların başında, uygun fiyatlarla ofis sahibi olma imkanı bulunuyor.

Teknoloji 18.06.2019, 19:25 02.02.2021, 11:00
Sanal Ofislerin Sağladıkları Avantajlar Nelerdir?

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan teknolojik gelişimler, girişimciliğin standartlarını farklılaştırmış durumda. Bu farklılıkların artması sonucu, yepyeni ofis çözümleri arayışlarına yönelmelere yaşanıyor. Ofis çözümlerindeki yeniliklerin başında ise sanal ofis çözümleri geliyor. Sanal ofislerle, girişimcilik fiziki ofislerin dışında farklı bir hal alıyor.

Sanal Ofis Hangi Avantajları Sunuyor?

Sanal ofisler; klasik ofis anlayışına göre geniş yelpazede çözümler sunuyor. Bu avantajların başında, uygun fiyatlarla ofis sahibi olma imkanı oluyor. Bunun dışındaki sanal ofis avantajları ise şu şekilde göze çarpıyor;

- Sanal ofis çözümleri; tam zamanlı çalışmak istemeyenler için büyük bir avantaj sunuyor.

- Ekstra maliyetlere gerek kalmadan, klasik ofisleri çözümlerinin tamamı sanal ofisle karşılanabiliyor.

- Sanal ofis sahibi olmak isteyenler, ofis hizmetleri sunan şirketlere bağlı olarak, birçok avantajdan yararlanabiliyor.

- Ayrıca sadece belli bir konuda bile sanal kiralanabiliyor.

Peki Sanal Ofisler Yasal Mıdır?

Türkiye'de ofis veya iş yeri kurmak için öncelikli olarak fiziksel bir adresin olması gerekiyor. Dolayısıyla bu fiziksel adresin karşılanması durumunda, bütün ofisler yasallık statüsüne giriyor. Sanal ofislerde bu fiziksel adres beyanından sonra, vergi dairelerinin memurları tarafından denetlenip yasal ofis kavramına giriyor.

Sanal Ofis Hizmeti Neyi Kapsıyor?

Sanal ofis çözümü, belli bir konuya bağlı kalmadan; sadece istenen bir alanda çözüme kavuşturulabiliyor. Bu nedenle ekstra herhangi bir ücret olmadan, kullanıcının kendi belirlemiş olduğu imkanlarıyla sanal ofisler kurulabiliyor.

Sanal Ofisler Nasıl Kuruluyor?

Sanal ofis kurulumunda öncelik, fiziksel bir adresin olmasıdır. Ayrıca ofis kurulumu için bir tebligat bildirimini yapmanız gerekiyor. Daha sonra hangi ofis şirketini tercih edeceğinize bağlı olarak bazı sözleşmeler imzalıyorsunuz. Böylece sanal ofisiniz kurulmuş oluyor. Bunun dışında vergi dairelerinin memurları sizinle haberleşerek, sanal ofislerinizde bazı denetimler yapıyor. Bu denetimler sonucunda sanal ofisiniz resmi bir hal alıyor.

Hangi Ofis Kiralama Firmasını Tercih Etmeliyim?

Sanal ofis kiralamak isteyenlerin mutlaka kendilerine uygun olan ofis kiralama firmasını seçmesi gerekiyor. Office İstanbul, sizler sanal ofisinizi kurduktan sonra, birçok avantaj sunabiliyor. Bunun yanında diğerlerine göre çok daha pratik bir şekilde sanal ofisinizi kurma imkanına sahip oluyorsunuz.

Yorumlar (0)