Alexa

Tablet PC’ler Hayatımızın Her Alanında

Bildiğiniz üzere, günümüzde tablet PC’ler neredeyse cep telefonları kadar popüler ve hatta herkesin cebinde bir tane bulunuyor.

Tablet PC’ler Hayatımızın Her Alanında

 Tablet PC’ler Hayatımızın Her Alanında

Bildiğiniz üzere, günümüzde tablet PC’ler neredeyse cep telefonları kadar popüler ve hatta herkesin cebinde bir tane bulunuyor. Bu durum için Apple firmasına teşekkür etmemiz gerek. Zira iPad modeli ile tablet PC kavramını yeniden tanımlayan ve popüler hale getiren firma, Apple. Kısa süre içinde Android işletim sistemi kullanan sayısız rakibi çıksa da, Apple ve iPad halen sektör lideri olma ünvanlarını koruyor. Ancak Android tabanlı tablet PC modellerinin başarısını da inkar etmemek lazım, zira onlar sayesinde 100 TL’nin bile altında fiyatlarla tablet PC sahibi olmak mümkün oluyor. Piyasadaki bütün tablet PC modelleri iOS (iPad) ve Android olmak üzere iki işletim sistemi kullanıyor.

Android, bütçe sıkıntısı olan kişiler için çok daha uygun bir seçenek. Zira Apple modelleri üretim kaliteleri ve estetik oluşları ile dikkat çekmesine rağmen, aynı zamanda oldukça da pahalı oluyorlar. Android tabanlı tablet PC modelleri ise onlarca farklı donanım üzerine çalışabildiğinden, daha geniş fiyat aralıklarına sahip. Ancak bu yüzden performans elde edebilmek için, Android tabanlı bir tablet PC’nin markasına değil, donanımına dikkat etmek gerekiyor. Ucuz tablet, ne yazık ki hızlı tablet anlamına gelmiyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 18:51
YORUM EKLE