TEKNOFEST Helikopter Tasarım Yarışması Başvuruları Başladı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Helikopter Tasarım Yarışması genç mühendislerin başvurusuna açıldı.

Teknoloji 26.01.2022, 14:48 26.01.2022, 15:12
TEKNOFEST Helikopter Tasarım Yarışması Başvuruları Başladı

TEKNOFEST  Helikopter Tasarım Yarışması genç mühendislerin başvurusuna açıldı. TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları  kapsamında  TUSAŞ yürütücülüğünde düzenlenen Helikopter Tasarım Yarışmasında öğrenciler, helikopter sisteminin operasyonel gereksinimlerini belirleyerek kavramsal tasarım aşamalarını geliştirebilme kabiliyeti kazanıyor. Tasarımda hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak yarışmaya ilgilenenler 28 Şubat tarihine kadar www.teknofest.org web sitesi üzerinden çevrim içi olarak başvurulabilecek.

TEKNOFEST 2022 Helikopter Tasarım Yarışması’nda önceki yıllardan farklı olarak, yarışmacılardan Helikopter tasarımının ilk aşaması olan araç tasarım gereksinimlerini de belirlemeleri bekleniyor. 

Helikopter Tasarım Yarışması’nda akıcı bir sunum gerçekleştirerek beden dilini iyi kullanabilen, soru-cevap performansı yüksek bir şekilde dinleyicilere karşı tutumları da değerlendirilen takımlar arasından kriterleri en iyi şekilde karşılayan yarışmacılara prestij amaçlı En İyi Sunum Ödülü verilecek. Lisans ve lisansüstü üniversite öğrencileri ile mezunların katılabileceği yarışmada dereceye giren takımlara toplamda 60 bin TL değerinde ödül verilecek.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında, 5-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecek Helikopter Tasarım Yarışması’nda dereceye giren takımlar ödüllerini 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST’te alacaklar.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)