Telefonları şarj etmek neden Uzun Sürüyor?

Akım göstergeli şarj adaptörleri telefonun hangi akımla şarj olduğunu göstererek kablonun durumunu da ortaya koyuyor.

Teknoloji 27.10.2020, 23:08 27.10.2020, 23:26
Telefonları şarj etmek neden Uzun Sürüyor?

Teknoloji şirketlerinin üzerinde çalıştığı en önemli başlıklardan birinin, elektronik aletlerin şarj süreleri olduğunu düşününce, tüketicinin bu konuya bu kadar hassas olması da şaşırtıcı değil.

Özellikle akıllı telefonları hızlı şarj etmek ve o şarjı daha uzun süre muhafaza etmek için tüm şirketler en iyi teknolojileri geliştirmek için adeta bir yarış içinde. Zamanla yarıştığımız günümüzde de telefonumuzu en hızlı şekilde şarj etmek istemek en doğal hakkımız. İşte kullandıkça yıpranan şarj kablolarının performansını gösteren dijital ekranlı adaptörler de bu anlamda en faydalı ürünlerden biri.

Mehmet Uçurum, dijital göstergeli adaptörleri sayesinde kablodan geçen akımın görülebildiğini belirterek, "bu teknolojinin hayatımıza kattığı faydayı şöyle özetliyor: "Şarj kablolarını kullandıkça, içinden geçen akım da azalıyor ve deforme oluyor. A tipi USB ve USB-C ile iPhone şarj edebilen Mcdodo adaptörleriyle, kablonun durumunu da görebiliyorsunuz. Böylece telefonum neden bu kadar geç şarj oluyor sorusu da ortadan kalkmış oluyor."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)