Alexa

U-ETDS Giriş İşlemleri Nasıl Yapılacak? Hangi Siteden Yapılır?

U-ETDS Giriş İşlemleri Nasıl Yapılacak? Hangi Siteden Yapılır?

Ueds sistemi karayolu taşımacılığı konusunda devrim niteliği taşıyan sistemlerden biridir. 2 Ocak itibari ile firmalar için zorlunu hale gelen sistem neticesinde, artık bilgi paylaşım devri başlamıştır. Karayolu üzerinde tarifeli ya da tarifesi taşımacılık yapan firmalar bundan sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sistemine kendilerinden istenen temel bilgileri sefer saatlerinden önce girmek zorundadır. Aksi halde firmaların sahip oldukları yetki belgeleri üzerinden 10 uyarma almaları sonucu kendini göstermektedir. Bununla birlikte firmaların giriş bilgileri konusunda hatalı veri gönderimi yapmaları da 5 uyarma olarak geri dönüş almaktadır. Bu nedenden ötürü ulaştırma elektronik takip ve denetleme sistemi girişlerinin de kullanımın da özenli olarak yapılması şarttır. Uetds için veri girişlerinizi e devlet üzerinden yapabilirsiniz, ama sistem çok ağır ve kullanımı zor olduğu için alternatif olarak hizmete giren https://www.uetds-sistemi.com/ web sitesini ücretsiz olarak U-ETDS sistemine verilerinizi göndermek için kolaylıkla gönderebilirsiniz. Sistemin en kolaylık sağladığı eklentisi ise, excel üzerinden verilerinizi hızlıca sisteme yükleyebilmenizdir.

U-ETDS Giriş İşlemlerinde Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle u etds giriş işlemlerinin yine bakanlık tarafından sizin talebiniz ile verilen ve onaylı Web servis bilgileriniz üzerinden yapıldığı bilinmelidir. Veri aktarımları uetds-sistemi.com  internet adresi içerisinde yer alan otomasyon sistemi aracılığı ile de gerçekleşmektedir. Gerçek ve tüzel kişilerin kullanımına müsait olan otomasyon sistemine giriş için ise ilk kereye özel olarak bir takım kayıtların yaptırılması gerekmektedir.

Firmaların sistem kullanımları için gerekli olan kullanıcı ismi ve şifre bilgilerine ancak otomasyon kaydı yaptırmaları neticesinde erişim sağlamaları mümkündür. Bu bağlamda şifre alınabilmesi için Ulaştırma Bölge Müdürlüklerine başvuruda bulunulması şarttır. Yapılan başvurularda kullanılması gereken dilekçe yine u-etds giriş sitesinde örnek olarak yer almaktadır. Firmalar, başvuruları neticesinde müdürlükteki yetkililer taraşından sistem otomasyonuna kayıtlarını yaptırmış olmaktadır. Yapılan kayıtlarda kullanıcı şifresi ve IP adresi gibi tanımlamalar da gerçekleştirilmektedir.  Elde edilen veriler neticesinde otomasyon girişleri anında yapılabilmektedir. Üstelik gerekli olan altyapıya sahip olan firmalar önceki dönemdeki bilgileri için sisteme otomatik yükleme talimatı verebilmektedir. Bu sayede veri paylaşımı kısa süre içinde tamamlanmaktadır.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE