"Ucuz İnternet" Geliyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, internet hizmetinin her gelir grubu tarafından erişilebilir olmasını sağlamak amacıyla "İnternetsiz Ev Kalmasın" kampanyası başlattıklarını belirtti.

Teknoloji 30.03.2017, 15:06 30.08.2017, 19:46
"Ucuz İnternet" Geliyor

Bakan Ahmet Arslan, Kars’ı "Akıllı Şehir" Akıllı Şehir kapsamında hayata geçirilecek uygulamaları tanıtan Arslan, internet kullanmayan hane kalmaması ve her gelir grubundan vatandaşın bu hizmete erişimi sağlayabilmesi için "İnternetsiz Ev Kalmasın" seferberliği başlatıldığının müjdesini  Kars’ta verdi. "İnternetsiz Ev Kalmasın" seferberliği ile Türkiye genelinde sabit telefon abonesi olan ancak hiç internet kullanmamış 1,8 milyon haneyi internetle buluşturmak hedeflendiğini kaydetti.

Türkiye’nin dijital dönüşümü için internet kullanımının yaygınlaştırılmasının önemine dikkat çeken  Arslan, "Bugünün Türkiye’sinde tek bir vatandaşımızın bile internete erişmekten mahrum kalmaması için çalışıyoruz. Çünkü internet herkes için. Gencimiz, yaşlımız, evinde ödevini yapan çocuğumuz, işini büyütmeye çalışan vatandaşımız için. Bu seferberliğin ilk ve en önemli adımı ise, internet fiyatlarının her gelir grubu tarafından ulaşılabilir olmasını sağlamak" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakanlık olarak başlattıkları seferberlik çağrısına Türk Telekom’un hızlı bir şekilde cevap verdiğini belirtti.Arslan; "Baktığımızda Türkiye genelinde sabit telefon abonesi olan ancak bir kere bile internet kullanmamış 1,8 milyon hane var. Bu seferberliğin ilk hedefi bu vatandaşlarımızı internet ile buluşturmak ve internet hizmetinin her gelir grubu tarafından erişilebilir olmasını sağlamak" dedi. Arslan, Türk Telekom’un internetin tüm gelir grupları tarafından ulaşılabilir bir hizmet olması için çalışmalara başladığını da belirterek, "Türk Telekom’daki arkadaşlarımızdan bu seferberlik kapsamında, ilk kez internet ile tanışacak vatandaşlarımız için özel bir tarife çalışmalarını rica ettim. Türk Telekom da sağ olsun çağrımızı hemen benimsedi ve kar amacı gütmeyen bir tarifeyi çalışmaya başladı" dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)