Yabancılar Bitcoinle Ev Almak İstiyor

Pandemi ile gayrimenkulde dijital dönüşüm hız kazandı. Yabancı yatırımcılar ise sağladığı kolaylıklar nedeniyle Türkiye’de bitcoinle ev almak istiyor.

Teknoloji 17.04.2021, 21:47
Yabancılar Bitcoinle Ev Almak İstiyor

Yabancı yatırımcılar ise sağladığı kolaylıklar nedeniyle Türkiye’de bitcoinle ev almak istiyor. Her sektörde olduğu gibi gayrimenkulde de dijitalleşmenin son yıllarda hızlandığını belirten Gayrimenkul Danışmanı Şule Alp, "yabancı yatırımcılar, transfer ücretinin, kur farkının olmaması nedenleriyle Bitcoinle ödeme yapmak istiyor."dedi.

Pandemi ile birlikte emlak sektöründe dijital dönüşüm hiç olmadığı kadar hızlandı. Artık evler, video, drone ve 360 sanal turlar ile gezdiriliyor. Yatırımcı gelmeden, danışmanlar daire içinden sunumlar gerçekleştiriyor. Dijital sözleşmeler yapılabileceği gibi online tapu almak da mümkün. Sanal gerçeklikle ev gezme gibi yöntemlerin de yaygınlaşması bekleniyor” dedi.

Bitcoinle ev Alınmak İsteniyor.

Şule Alp,,Kripto paraların da gayrimenkul alımlarında yaygınlaşmaya başladığını belirtti. Alp, özellikle yabancı yatırımcılardan böyle talepler almaya başladıklarını Çin, Bangladeş gibi birçok ülkede 50 bin doların üzerinde yurt dışına para çıkarma konusunda sıkıntı yaşanabildiğini, bunun yanı sıra yabancı yatırımcılar, transfer ücretinin, kur farkının olmaması nedenleriyle Bitcoinle ödeme yapmak istediğini belirterek, "Kripto para yatırımlarını risksiz ve güvenli bir alana çekip birikimlerini katlamak istiyorlar. Türkiye bu konuda büyük fırsatlar sunuyor”  dedi.

 Alp, sözlerini şeyle sürdürdü; “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kriptoparalara ilgi çok büyük. Şu an Türkiye, en çok kripto yatırımı olan ülkelerden biri. Bakanlıkların da bu konuda çalışmaları olduğunu biliyoruz.  İlgi her geçen gün artıyor. Kısa vadede dijital paralarla gayrimenkul alım-satımı konusunun kaçınılmaz olduğu görülüyor” 

Yorumlar (0)