Zoom Kullanımında Pandemi Döneminde Artış

Pandemi döneminde Evden çalışma ve uzaktan eğitimde dijital görüşme sağlayan araçların popülerleşmesini sağladı. Peki Dijital görüşme araçlarından en popüler olan Zoom kullanımı ne kadar arttı?

Teknoloji 22.11.2020, 12:01 22.11.2020, 14:34
Zoom Kullanımında Pandemi Döneminde Artış

Zoom, 300 milyon günlük toplantı katılımcısına ulaştı. Aralık 2019’da günlük ortalama 10 milyon toplantı katılımcısı bulunan Pandemi döneminde yoğun olarak kullanılan platform, Türkiye'de kullanıcı sayısını 139 kat artırdı.

Pandeminin de etkisiyle uzaktan eğitim ve evden çalışma modellerinin daha yaygın bir şekilde kullanılması, dijital görüşme sağlayan araçların popülerleşmesini sağlarken, video konferans ve online ders platformları arasında en yaygın kullanılan araç olan Zoom, pandemi döneminde 300 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaştı.

Evden çalışma ve uzaktan eğitimde yapay zeka dönemi

Türkiye temsilcisi olan Etgi Grup’un geliştirdiği Vedubox, Türkiye’nin tek yüzde yüz bulut teknolojine sahip iletişim, e-eğitim, uzaktan eğitim, dijital eğitim ve ders yönetim platformu. Almanya, İngiltere, Japonya, ABD ve Kanada başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde online eğitim ve toplantının yanı sıra sanal ofis teknolojisi hizmeti sunuyor.

300 binden fazla son kullanıcı ve 300 kurumsal müşterisi bulunan Vedubox’ta her gün yüzlerce video konferans gerçekleşiyor, binlerce öğrenci canlı derslere katılıyor. Yerli yazılımclar tarafından üretilen platformda kullanılan yapay zeka sayesinde kullanıcılara verimli, güvenli ve kaliteli bir hizmet sağlıyor. Kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimi sunma, seviyeye göre içerikler oluşturma, kullanıcılar arası etkileşimi artırma gibi yapay zeka araçlarıyla geliştirilen özellikler barındırıyor.

Vedubox Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Harun Taşcı yaptığı açıklamada, “Dijital dönüşümün öncelikli bileşenlerinden biri olan online iletişim, tüm dünyada eğitim ve çalışma hayatını yeniden şekillendiriyor. Üniversiteler tarafından verilen online dersler, pandemi döneminde pek çok yeni öğrenci kazandı. Yale Üniversitesi’nin verdiği bir online ders, bu dönemde 1,3 milyon yeni kayıt aldı. Uzaktan eğitim yöntemlerinde öğrencilerin imkanlarının daha fazla olduğu bir gerçek. Öğrenciler, Vedubox sayesinde derslerde anlatılanları istedikleri kadar tekrar edebilecekleri gibi etkileşim konusunda daha fazla imkana sahipler. Teknolojik altyapısıyla dünya çapında hizmet veren Vedubox, uzaktan eğitim modülleriyle de eğitime dünyasının yükselen yıldızı.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)