banner434

banner433

27 Kuryemama Online Satış Mağazasında Konserve yaş mama, Yaşlı Yetişkin Kediler için

Yaşam 06.02.2022, 19:51
27 Kuryemama Online Satış Mağazasında Konserve yaş mama, Yaşlı Yetişkin Kediler için

27 Kuryemama Online Satış Mağazasında Konserve yaş mama, Yaşlı Yetişkin Kediler için

Bir hayvan sever olarak kedi ya da köpek besliyorsanız elbette onların her türlü menfaatlerini ve sağlıklarını da düşünürsünüz. Kedi ve köpeklerin sağlığı denilince de ilk akla gelen beslenme alışkanlıklarıdır.

Sağlık bir hayvanın sağlığını koruması hem yavru iken hem de yetişkinlik ve hatta yaşlılık dönemlerinde sağlıklı beslenmeleri ile yakından ilgilidir. Bunun için de kedi ve köpeklerinize mama alırken dikkatli ve tedbirli olmanız gerekir. Örneğin yaşlı kedi maması, nerden ve nasıl alınır, mama alırken nelere dikkat edilmelidir? Bu ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

Kedi Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinizin bir parçası olarak sizinle birlikte yaşayan sevimli dostlarınız için satın alacağınız mamalar için son derece dikkat etmelisiniz. Örneğin konserve yaş köpek maması özellikleri nedir? Nelere iyi gelir ve mamaları alırken nelere dikkat edilmelidir? Tüm bunları bilmeniz gerekiyor.

Kedi ve köpekler için mama alırken dikkat etmeniz gereken konular, kedi ve köpeklerinizin yaşı, yavru ya da yetişkin oldukları, cinsi, ağırlığı, sağlıkları, damak zevkleri gibi konulara dikkat edilmelidir. Ancak burada en önemlisi elbette yaşlarıdır. Çünkü yavru bir kediye vereceğiniz mama ile yetişkin kedi maması kesinlikle birbirinden farklı olmalıdır. 1 yaşına kadar tüm kedi ve köpekler yavru olarak kabul edilir. 1 yaşına kadar olan köpeklerimizin sağlıklı gelişimi için uygun yavru köpek maması ya da yavru kedi maması alınması gerekmektedir.

Kedi ve köpek maması tavsiyesi verildiğinde, genellikle marka bazında yapılır. En önemli şey, köpeğiniz ve kediniz için hangi yiyeceğin iyi olduğudur. Yüksek fiyatlı mamalar her zaman onların sağlığı için iyi olmayabilir. Doğru köpek mamasını bulmak için köpeklerinizin tüm özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Yetişkin Hayvanlarda Beslenme

Evlerimizde veya sokakta beslediğimiz kedi ve köpeklerin farklı cins ve türleri bulunmaktadır. Tüm köpek ırklarının ve kedilerin farklı hareket kabiliyeti ve ihtiyaçları ve beklentileri vardır. Bu nedenle mama seçimlerinde de mutlaka farklılıklar vardır. Henüz yavru olan kedi ve köpekler, zamanlarının çoğunu evde geçirirler ve daha dar bir hareket aralığına sahiptirler. Protein açısından zengin yiyecekler, evde oturan kedi ve köpeklerin vücuduna zarar verebilir. Kilo alımı veya alerji nedeniyle şikâyetler oluşabilir.

Büyük olan yetişkin cins kedi ve köpekler genellikle bahçelerde, parklarda ve sokaklarda daha hareketli bir yaşamı sürdürürler. Bu nedenle küçük kedi ve köpeklere göre besin değeri daha fazla olan mamaları tercih etmelisiniz. Köpek mamasını cinsine göre seçmemizin bir başka nedeni de mamanın boyutudur. Küçük ırk köpekler için mama boyutları çene ve ağız yapısına uygundur. Büyük cins köpekler için mama boyutları hem doyurucu hem de yemesi kolay olacak şekilde üretilmiştir.

Kedi ve Köpeklerde Sağlıklı Beslenme

Kedi ve köpekleri beslerken son derece dikkat edilmelidir. Onları besleyeyim derken sağlıklarını bozabilirsiniz. Bu konuda en önemli hususlardan biri de kedi ve köpeklerde obezite şikâyetidir. Onların ne kadar kaloriye ihtiyaçlarının olduğunu ne kadar protein almaları gerektiğini bilmek gerekir. Kedi ve Köpeğinizin ideal kilosunu koruyabilmesi için doğru mamayı yemesi ve yeterince egzersiz yapması gerekir.

 Gıda paketinin arkasında bulunan tavsiye edilen miktarlara kesinlikle dikkat edilmelidir. Önerilen miktarlar yaşa, cinsiyete ve kiloya göre değişir. Uygun bir ölçü kabı ile tam miktarı verebilirsiniz. Kilolu köpekler için de hafif köpek maması üretilmiştir. Tahıl ve kalori içeriği azaltılarak hazırlanan bu mama, köpeğinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur.

Şüphesiz tüm kedi ve köpek dostlarımız yemek yemeyi sever. Birçok farklı kedi ve köpek maması türü mevcuttur. Bu çeşitler arasından en sağlıklısını seçerken mutlaka onların damak zevkine de dikkat etmelisiniz. Bazı arkadaşlarımız en kaliteli yemeği yemese de kalitesiz ve uygun fiyatlı yemek yemeyi sevebilir.

Bunun için bir standart yok. Köpeğiniz için sağlıklı olduğunu düşündüğünüz yiyeceklerden yemeyi sevdiğinizi seçerek, mutlu ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm kedi ve köpek ürünlerini incelemek için Kurye mama sitesinden faydalanabilirsiniz.

Yorumlar (0)