6 bin çocuk susuzluktan ölüyor

Prof. Dr. Yusuf Demir, Dünya'da şu an halen 2 milyarın üzerinde insan su problemi ile karşı karşıya bulunduğunu söyledi.

Yaşam 22.08.2015, 23:38 22.08.2015, 23:50
6 bin çocuk susuzluktan ölüyor
Prof. Dr. Yusuf Demir, Ordu'da Su ve Çevre Çalıştayı'nın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyanın hızlı bir şekilde susuzluk ve kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını söyledi. 

Bugün yaşadığımız dünyada şu an halen 2 milyarın üzerinde insan su problemi ile karşı karşıya olduğunu belirten Demir, böyle devam ettiği takdirde önümüzdeki 30 yıl içerisinde dünyanın yüzde 40'ı, yaklaşık 54 ülkenin su sıkıntısı ve problemiyle karşı karşıya kalacağını söyledi.

Türkiye'de israfın yanı sıra suyun kirlenmesinin de önüne geçilmesi gerektiğini ifade eden Demir; suyun kirlenmesi geri dönüşümü açısından ciddi problemleri ve bir yok oluşu beraberinde getirdiğini belirtti.

Sanayi ve evlerimizde su kirliliğinin önüne geçilmesinin önemli olduğu belirten Demir, Bir litre yanık yağın kirlettiği su miktarı 800 bin litre olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Yusuf Demir,Dünyada hergün su problemi ve suyun oluşturduğu hastalıklardan dolayı ölen çocuk sayısının 6 bin olduğunu belirtti.Yorumlar (0)
banner442