Ali Metin Tokdemir 25. Yıl Dönümünde Anılıyor

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Metin Tokdemir, Ülkücü olmanın ne büyük şeref olduğunu dört bir yana anlatma gayreti içinde bulundu. Ali Metin Tokdemir'i vefatının 25. yıl dönümünde anıyoruz.

Yaşam 08.12.2020, 13:30 08.12.2020, 23:46
Ali Metin Tokdemir 25. Yıl Dönümünde Anılıyor

Ali Metin Tokdemir, vefatının 25. yıl dönümünde anılıyor. Ülkücülerin örnek ismi Metin Tokdemir,Ülkücü olmanın ne büyük şeref olduğunu dört bir yana anlatma gayreti içinde oldu. Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Tokdemir, ölümünün 25. yıl dönümünde sosyal medya twitterde gündem oldu. 25 yıl önce önce hayatını kaybeden Metin Tokdemir kimdir merak ediliyor. Ülkücüler için örnek bir şahsiyet olan Ali Metin Tokdemir kaç yaşında hayatını kaybetti, nerelidir, hangi tarihlerde Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptığı araştırılıyor.

Yiğit dava adamı A. Metin Tokdemir genç yaşında Hakk'a yürüdü. Merhum Tokdemir 8 Aralık 1995 günü elim bir trafik kazası sonucu Allah'ın rahmetine kavuşmuştu. Tokdemir çalışkan ve mücadeleci bir Ülkücü dava adamıydı. Otuzaltı yıllık ömründe çok büyük işler başardı. Ülkü Ocakları, Ülkücü Gençlik Derneği ve Ülkü Yolu Derneği'nin Aydın şubesinde görev yaptıktan sonra Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı'na getirildi. Ülkücülükle çok küçük yaşlarda buluşan Metin Tokdemir kısacık hayatına çok büyük işleri sığdırdı.

Ali Metin Tokdemir kimdir?

1959 Gümüşhane Kelkit doğumlu olan Ali Metin Tokdemir, ilk ve orta öğrenimini vatan toprağının muhtelif bölgelerinde tamamladı. Yüksek öğrenimini Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Tokdemir, yüksek tahsilini sürdürdüğü yıllar boyunca Ülkücü hareketin pek çok kademesinde yaptığı görevlerle Türk milliyetçiliğine büyük hizmetlerde bulundu.

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Başkan yardımcılığı daha sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerinde bulunan Ali Metin Tokdemir, aynı zamanda çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği yaparak ülkücü harekete farklı sahalarda emek vermiş, taze bir fidan gibi üzerine titrediği Türk gençliğinin milli ve manevi değerler etrafında yetişmesi için canını dişine takarak adeta serden geçmiştir.

Ömrünün baharında gençliğin eğitimi için büyük bir seferberlik başlatan Metin Tokdemir, haftanın yarısını şehir dışında konferanslarda, seminerlerde ve eğitimlerde geçiriyordu.


Türk milletini müreffeh yarınlara taşımak uğrunda Türk-İslam ülküsünü bayrak edinen Metin Tokdemir; ülkücülerde cisimleşen yüksek Türk ahlâkını bünyesinde barındıran taraflı tarafsız herkesin imrenerek baktığı, örnek ve mümtaz şahsiyettir.

Sabır, azim ve kararlılık timsali Ali Metin Tokdemir, milletvekili olarak aziz Türk milletine hizmet etmeye karar verdikten kısa süre sonra Karadeniz’in vatansever insanlarıyla kucaklaşmak için çıktığı geziden dönerken Maçka ilçesine bağlı Başarköy yakınlarında geçirdiği elim trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede 8 Aralık 1995 tarihinde, 36 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Allah Rahmet eylesin!

 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık