Alexa

Andrea Bocelli 2018 Lajatico Konseri

Dünyadaki en tanınmış seslerden biri olan Andrea Bocelli, klasik türe büyük adımlar attı.

Andrea Bocelli 2018 Lajatico Konseri

Oprah Winfrey, "Andrea Bocelli'nin şarkı söylediğini duyduğum her an gözyaşı döküyorum" dedi.
Celine Dion, "Eğer Tanrı'nın bir sesi olsa, Andrea Bocelli'nin sesine benzeyecektir" dedi. Mütevazı bir kökenden gelen Bocelli, çağdaş müziğin en sevilen figürlerinden biri haline geldi. Siz de o eşsiz sesi sahnede yaşamak ve Bocelli hakkındaki bu sözlere bir yenisini eklemek adına Red Arena Tur’un tasarladığı Andrea Bocelli konser turu için yerinizi ayırtın, Bocelli deneyimine sahip olma şansını kaçırmayın.

Bocelli’nin Hızla Yükselen Kariyeri

Dünyadaki en tanınmış seslerden biri olan Andrea Bocelli, klasik türe büyük adımlar attı. 90'lı yılların başlarında bir yıldız haline gelmeyi başaran Bocelli, neredeyse 20 yıl sonra bile yeni besteler üretmeye ve yaymaya devam ediyor.

1992 yılında ilk albümünü çıkardığı halde, 1995 yılında çıkardığı ikinci albümü onu uluslararası bir sansasyon haline getirdi. Kayıt, özellikle Almanya'da dört kez platin sertifikasına layık görülmesiyle popüler hale geldi, ancak aynı zamanda Avrupa çapında bir hit oldu. Nedenini görmek zor değil. Kayıtta, Andrea Bocelli'nin "Vivo por lei" nin yanı sıra, "The Power of Love" adlı pop standartlarının versiyonunu içeren tonları da bulunuyor.

Bocelli, klasik operayı popülerleştirmeye devam etti ve 1998'de çıkardığı “Aria: The Opera Album” adlı albümü, o zamandan beri yaptığı en iyi albüm olarak görüldü. 1999'da klasik bir müzisyen için neredeyse duyulmamış olan “En İyi Yeni Sanatçı” dalında Grammy adayı oldu. Aynı yıl Bocelli, "The Prayer" şarkısını kaydetmek için Celine Dion'la ortak çalışması sayesinde önemli başarılara imza attı. Animasyon filmi Quest for Camelot için piyasaya çıkan ikili, Grammy ve Golden Globe adaylığı için Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.

The Prayer’ın kendisine kattığı değer sayesinde, Bocelli, hızla Amerika'da popüler bir sanatçı oldu. Carmen ve Incanto gibi operalarda oynarken, önümüzdeki on yılda hayran kitlesini genişletti. "Jingle Bells" ve "The Christmas Song" da dahil olmak üzere, birkaç şarkının yer aldığı 2009 yapımı My Christmas albümü çıktıktan kısa süre sonra, Natalie Cole ile düet yaptı.

Geleneksel Lajatico Konseri İçin Yerinizi Ayırtın

Tüm bu birikimin ardından mütevazılığından asla ödün vermeyen Bocelli; kendisi, ailesi ve sevenleri için bir Temmuz geleneği oluşturdu. Her yıl Temmuz ayında, doğduğu topraklarda unutulmaz bir konsere imza atan ve bu geleneği aksatmadan sürdüren İtalyan besteci, git gide popülerleşen Andrea Bocelli Lajatico konseri ile dünyanın dört bir yanına ulaşmayı başardı.

Toskana Vadisi’nin pitoresk atmosferinde gerçekleşen geleneksel Bocelli konseri, 12 seneyi geride bıraktı. Senfoni Orkestrası, kusursuz bir sahne ve muhteşem performanslar eşliğinde hem görsel hem de işitsel bir şölen yaşatan Andrea Bocelli 2018 Lajatico konseri ile yine gönüllerde taht kurmayı hedefliyor. 12 yıldır süre gelen bu ritüel için, sanatçının Türkiye’deki hayranlarına özel Andrea Bocelli konser turu hazırlayan Red Arena Tur, kulakların pasını silecek kusursuz bir dinleti için sizleri Lajatico’ya davet ediyor.

Bocelli’nin doğup büyüdüğü topraklarda onu dinlemek, Toskana’da keyifli bir geziye imza atmak ve yıllar boyu hafızanızda yer edecek özel bir konser yaşamak adına, konser biletleri dahil Andrea Bocelli konser turu için yerinizi mutlaka ayırtın! Tur hakkında detaylı bilgi almak ve fırsatları yakalamak için www.redarenatur.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE