Alexa

Araç Kiralamak mı, Satın Almak mı?

Vergilerin şirketlerin korkulu rüyası haline geldiği bu günlerde araç kiralama avantajlarını sizin için sıraladık.

Araç Kiralamak mı, Satın Almak mı?

Vergilerin şirketlerin korkulu rüyası haline geldiği bu günlerde araç kiralama avantajlarını sizin için sıraladık.

Kasko, Sigorta ve Motorlu Taşıtlar vergisi avantajı

Kiraladığınız araçların trafik sigortası, motorlu taşıtlar vergileri ve tüm yasal vergilendirmeler kiralama şirketinin sorumluluğunda olduğu için , araç kiraladığınızda tüm bu ödemelerden avantaj sağlayacaksnız.

Araç Takibi daha kolay

Araçların Takibi ve yönetimi için ek bir insan kaynağına ihtiyaç olmayacağı için takibinin daha kolay olacaktır.

KDV avantajı

Aracın satıın alınması halinde, kdv unsuru karşınıza çıkacaktır. Kiralama halindeaylık kira bedelinin tamamı Katma Değer vergisi indirimi olarak kullanılabilecektir.

Araç Bakımları

Kiralanan aracın bakım masrafları tamamıyla kiralama firması karşılar. Servis giderlerinden sonsuza kadar kurtulursunuz. Ayrıca araçların servis takibi konusunda da karlısınız. Kiralama halindeki tüm araca kesilen faturaları da kullanabilirsiniz.

Bilanço gücü

Araç satın almanız halinde şirketinizin bankalar nezdindeki borçlanması vadesi gelmeyen borçları görünecektir. Ancak kiralama yaptığınızda vadesi gelmemiş borçlarınız görünmeyeceği için bilançonuz çok daha güçlü olacaktır. Aracı Aylık taksitler halinde ödeyeceğiniz için araç almak için ayırdığınız nakit hacmini işinize yatırım olarak değerlendirebilirsiniz.

Araç Kiralama ile Boşa Harcama yok.

Aracı ne kadar kullanırsanız o kadar ödersiniz. Kullanmadığınız, garajınızda bekleyen araca para bağlamış olmazsınız.Amortismanınızı araca değil şirketinize ayırırsınız. Satın alınan aracın yıllar içerisindeki değer kaybı sizi ilgilendirmez. Eskiyen aracı kiralama şirketine teslim edersiniz.Araçların kasko, trafik sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri, kiralama kapsamına dahil edilerek zamanında ve eksiksiz olarak araç kirama şirketi tarafından gerçekleştiriliyor.

Lastik Değişimleri

Tüm bakımlar, kışlık-yazlık lastik değişimleri, veya kaza-hasar durumunda tamir işlemleri de kiralama şirketi tarafından yapılır. Lastik masrafı ödemezsiniz. Daha güvenli yolculuk kiralık araç ile mümkün.

Eğer şirketinize Aracı satın alırsanız KDV sini kullanamazsınız, sizin ticari araç almanız gerekli o da vergi usul kanununa göre ve muhasebe standartlarına göre olan ticari araç tanımlarına uygun araçlar olması gerekmektedir.

Örnek olarak; Bir araç satın aldınız, genel toplam üzerinden sizin mizanınıza KDV siz yazılır amortisman uygulanarak parça parça %20 kurumlar verginizden gider olarak düşürülür.

Aldığınız aracı satmak istediğiniz de ise %1 KDV li çıkarsınız şirketinizin mizanından. Diyelim ki arkası camlı 4 kapılı doblo, kango aldınız bu araç ticari dimi yılda bir bakıma giren hatta üzerine k1 belgesi olsun bide taşımacılık için.

Denizli 'de Avantajlı Fiyatlar Sunan bazı Oto Kiralama Firmalarının Adreslerini Sizin için Sıraladık;

Galerium Rent a Car :  Topraklık Mah.Kayalık Cad.N:109 Denizli Tel: 0258 261 9080 & 0850 800 0505

Avıs Denizli :  15 Mayıs, Kayalık Cd. No: 94/A, 20150 Pamukkale/Denizli   Tel: 444 2 847

Tolga Oto Kiralama :  Hacıkaplanlar Mah. Atatürk Cad. No:96  0553 607 62 55

Myra Kiralama : Hacıkaplanlar Mah. Atatürk Cad. No:62 0549 279 81 05

Denizli Rent a Car : 0258 911 02 96

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 23:07
YORUM EKLE