Alexa

Astsubay Yavuz'un cenazesi babaevine götürülerek helallik alındı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askerî araca düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Başçavuş İsmail Yavuz'un cenazesi babaevine getirilerek helallik alındı.

Astsubay Yavuz'un cenazesi babaevine götürülerek helallik alındı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askerî araca düzenlenen saldırı sonucu şehit olan 37 yaşındaki Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz'un cenazesi,babaevine getirilerek helallik alındı.

Sabah saatlerinde Salihli Devlet Hastanesi morgundan alınan cenaze, konvoy eşliğinde önce Yörük Mahallesi’ndeki kendi evine, daha sonra da babaocağına götürüldü. Şehidin babaevinde helallik alınması sırasında gözyaşları sel oldu. Salihli İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yavuz Yavuz ve askerî personelle İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla her iki evde Kur'ân okundu, dua edildi. Şehidin eşi Birsel Yavuz, oğulları 11 yaşındaki Mehmet Eren Aydın, 5 yaşındaki Ali Çınar Aydın, kardeşleri ve yakınları tabuta sarılarak ağladı. Helallik alındıktan sonra tekrar hastane morguna götürüldü. Hamidiye Camisi’nde düzenlenecek askerî tören ve öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından şehit Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz, Kabazlı köyü mezarlığında toprağa verilecek.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 13:28
YORUM EKLE