Bahçeli'den 'Alaaddin Yavaşça' Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bugün hayatını kaybeden Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca için Başsağlığı mesajı yayımladı,

Yaşam 23.12.2021, 15:09 23.12.2021, 15:31
Bahçeli'den 'Alaaddin Yavaşça' Mesajı

95 yaşında Bugün hayatını kaybeden Devlet sanatçısı  Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca için MHP Lideri Devlet Bahçeli başsağlığı mesajı yayımladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı şöyle:

"Klasik Türk müziğinin usta sanatçısı, sesi ve şaheser besteleriyle milletimizin müşfik gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Prof.Dr. Alaeddin Yavaşca’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. 95 yıllık hayatına pek çok başarıyı sığdıran Merhum Yavaşca, sade hayatıyla, tevazuyu elden bırakmayan şahsiyet vasfıyla, aynı zamanda milli ve manevi değerlerle samimiyet ölçeğinde bütünleşen kalbi hasletiyle hayran kitlesini ve hürmet çemberini devamlı genişletmiştir. Büyük sanatkar ve bestekar, Türk musikisinin fem-i muhsinlerinden Alaeddin Yavaşca’ya Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Ailesine, Türk sanat camiasına, aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun."


Alaeddin Yavaşca Hayatını Kaybetti

Türk müziği sanatçısı, icracı ve bestekar Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, 95 yaşında bugün hayatını kaybettiği açıklandı. Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'nın cenazesi, 25 Aralık'ta öğle vaktinde Fatih Camii'nden kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)