Bayilik Veren Firmalar Artıyor

Son dönemde bayilik veren birçok firma, rekabet şartlarını sağlayabilmek amacıyla franchise bedeli talep etmiyor.

Yaşam 02.01.2019, 15:41
Bayilik Veren Firmalar Artıyor

Son dönemde Türkiye'de şirketler bir bir bayilik sistemlerini aktif ediyor. Bu yol ile kısa sürede ciddi bir büyüme kaydeden şirketler, rekabet şartlarına uymak için ise avantajlı teklifler sağlıyor.

Türkiye büyük bir ülke ve şirketler Türkiye'nin her noktasındaki müşterilere ulaşabilmek için büyük sorunlar yaşıyor. Bu sorunu aşabilmenin en kolay yolu is franchise vermek. Son dönemde bayilik veren şirketlerde büyük artışlar var, hatta birçok bayilik kategorisinde önemli düzeyde rekabet var.

Türkiye'de genellikle en çok gıda, giyim ve market konusunda bayilikler veriliyor. Bu sektörde bayilik veren yüzlerce firmaya her gün yeni firmalar katılıyor.

FRANCHİSE BEDELİ TALEP ETMİYORLAR

Son dönemde bayilik veren birçok firma, rekabet şartlarını sağlayabilmek amacıyla franchise bedeli talep etmiyor. Yeterli yatırıma sahip olan birçok yatırımcı, bayilik bedeli dahi vermeden rahatlıkla bir şirketin parçası olabiliyor. Ancak, bayilik veren firmalar genellikle yeterli yatırım gücüne sahip yatırımcılar ile çalışmayı arzuluyor. Bu nedenle, hiç sermaye sahibi olmadan bayilik almak neredeyse mümkün değil.

Şu anda Türkiye'de en avantajlı bayilik veren firmalar ise genellikle AVM'lerde Stant bayiliği sağlanması üzerine. Özellikle çiğköfte, şekerleme, takı, parfüm gibi stantlar için birçok firma çok uygun koşullar ile bayilik veriyor. 10 bin liralık bedeller ile bile AVM'lerde stant için bayilik almak mümkün. Üstelik bu rakamın neredeyse tamamı stant kurulumu için harcanıyor ve ilk 3 ayda yatırım için geri dönüş almak mümkün oluyor.

Kaynak: https://www.karliisfikirleri.com/category/bayilik-veren-firmalar/

Yorumlar (0)
19°
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P