Bebekli Evlerde Bitkisel Temizlik

Bebek bulunan evlerde ağır kimyasal içerikli ürünleri kullanmak son derece yanlış bir yöntemdir.

Yaşam 09.04.2020, 20:16 09.04.2020, 23:40
Bebekli Evlerde Bitkisel Temizlik

Bitkisel temizleyiciler içeriğindeki maddeler ile hem insan dostudurlar hem çevre dostudurlar. Bitkisel temizleyicilere olan ilginin artmaya başlaması ile bitkisel deterjan çeşitliliği de artmaya başladı. Çamaşır deterjanları, organik bulaşık deterjanları, yüzey temizleyiciler, bebek deterjanı , organik kişisel bakım ürünleri, sıvı sabunlar, krem temizleyiciler gibi zengin bir çeşitlilik bulunur.

Tüm bu ürünler hazırlanırken doğada ve çevrede bulunan bitkilere ve canlılara zarar verilmeden hazırlanmıştır. Yüksek performanslı bu ürünler kullanıldıkları tüm alanları etkili bir şekilde temizlemenin yanında sizin ve ailenizin sağlığına zarar vermeyen bitkisel içerikler ile üretilmişlerdir. Bu nedenle tüm bu ürünler, bebeklerin bulunduğu evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Bebeğiniz evin her alanında dolaşabilir.

Hassas Cilt Özelliği Bulunan Bebekler

Bebek bulunan evlerde ağır kimyasal içerikli ürünleri kullanmak son derece yanlış bir yöntemdir. Çünkü yeni doğan ve yürüme dönemindeki bebeklerin ciltleri ve solunumları çok hassastır. Bu kimyasal ürünler onların hassas ciltlerinde tahrişe ve kızarıklara neden olduğu gibi ciğerlerine de zarar verebilir. Emekleme dönemindeki çocukların zemin ile temasları daha fazla olduğu için bitkisel yüzey temizleyiciler kullanılmalıdır.

Bunun dışında bebeklerin kıyafetleri de bitkisel bebek deterjanı kullanılarak yıkanmalıdır. Bebeğinizin beslenmesinde kullandığınız tabak, kaşık ve diğer ürünlerini organik bulaşık temizleyicileri ile yıkamanız daha faydalı olacaktır. Bu ürünlerin tamamı anti-alerjiktir. Bu bitkisel ürünler ile çocuklarınızı hastalıklardan korumuş olmanın yanında sağlıklı ortamda büyümelerine katkı sağlamış olacaksınız.

Kimyasal Ürünlerin Bebeklere Zararları

Bebekler doğdukları andan itibaren evlerde her şey değişmeye başlar. Kullanılan her şeyin öncelikle bebeğe uygun olup olmadığına bakılır. Hassas ve narin ciltli bebekler kimyasal temizleyicilere karşı çok duyarlılar. Bu ürünler onlara çok büyük zararlar verdiği gibi onlarda hasara bile neden olabilir. Yeni doğan bebeğin tüm eşyaları organik ürünler ile yıkandığı gibi onların yaşadığı, gezip döktüğü noktalarında organik temizleyiciler ile temizlenmesi gerekir.

Kimyasal ürünlerin içeriğindeki ürünler bağışıklık sistemi düşük olan küçük çocuklara ve bebeklere zarar verir. Ayrıca çocuklarda astım hastalıklarına neden olduğu gibi ciğerlerde de hasara neden olabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca bitkisel ürünleri kullanmak daha sağlıklıdır.

Yorumlar (0)