Alexa

Boşanma Sürecinde Anlaşmalı Boşanma Avukatı Desteğinin Önemi

Boşanma Sürecinde Anlaşmalı Boşanma Avukatı Desteğinin Önemi

Boşanma her anlamda insan psikolojisini etkileyen bir durumdur, zira sonrasında gelen büyük değişimler söz konusudur. İnsan, hayatıyla ilgili gerçekleşen bu gibi kırılma anlarında bir uzmanın yardımına ihtiyaç duyar. Anlaşmalı boşanma avukatı işte bu noktada devreye gitmektedir. Evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftler, yen bir hayata yelken açmadan önce, boşanma sürecinin sancısız ve en kısa sürede nihayete ermesini isterler. Boşanma davaları birkaç çeşit olabilmektedir. Bunu belirleyen şey genelde çiftlerin arasındaki ilişkinin durumudur. Söz gelimi aralarında büyük sorunlar olan, şiddetli anlaşmazlıklar yalayan çiftlerin tüm bu sorunları boşanma süreçlerine de yansımaktadır. Ancak birbirlerine karşı saygı duyan, isteklerinin farkında olan, empati yapabilen çiftlerin boşanma süreci ise kolayca halledilebilmektedir.

Boşanma avukatı çiftlerin evliliklerini sona erdirme sürecinde, eğer varsa çiftlerin çocuklarının da en az şekilde etkilenmesi için gayret gösterirler. Zira çocuğun velayetinin kimde olacağı konusu hassastır. Anlaşmalı boşanma davalarında bu gibi sorunların çözümü zaten en baştan belirlenmiş gibidir. Bununla birlikte mal paylaşımı gibi konuların da titizlikle incelenmesi gerekmektedir. Zira çiftlerden birinin ileriki yıllarda olası bir hamlesi, yeni davalara sebebiyet verebilmektedir. Dolayısıyla boşanma sürecinde anlaşmalı boşanma avukatı tarafından tüm süreç ayrıntılarıyla yürütülmelidir. Küçük pürüzlerin büyük anlaşmazlıklara yol açması gibi durumlar boşanma davalarında sıkça görülmektedir. Bu yüzden davanın bir hukukçu aracılığıyla takip edilmesi olası yanlış anlamaların da önüne geçecektir.

Anlaşmalı boşanma davası

Boşanma avukatı çiftlerin isteklerini açık ve net bir şekilde anlayabilmek için görüşmeler yapabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davasına giden yolda tarafların talep ve beklentilerinin bulanık kalmaması oldukça önemlidir. Zira anlaşmalı boşanmalarda ilk ve en önemli adım eşlerden ikisinin de boşanmayı istemeleridir. Bununla birlikte eğer varsa çocuk veya çocukların hangi ebeveynde kalacağı konusunda anlaşmaya gidilmesi süreci rahatlatacaktır. Burada çiftler kendi hayatlarından çok çocuğun geleceği için doğru olanı yapmak anlayışı göstermelidirler. Mal varlığı, nafaka gibi maddi konular da görüşüldükten sonra boşanma davası için resmi başvuruda bulunma aşamasına geçilebilir. Burada önemli olan dava sürecinin anlaşmalı boşanma avukatı tarafından takip edilmesidir. Zira hukuk birçok katmandan oluşmaktadır ve her katmanın kendi içinde uzmanlık istemektedir.

Daha fazlası : http://aytacyavuz.com/

YORUM EKLE