Alexa

Cephe Kaplama Nedir?

Modern projelerde doğru kullanıldığında, projenize estetik bir dokunuş katacak dış cephe kaplama nedir, nasıl yapılır?

Cephe Kaplama Nedir?

Alüminyum cephe kaplama paneller duvarlar için üretilen bir sistemdir. Her iki tarafta alüminyum sac kaplı, 4 mm kalınlıkta, istenilen ebat ve formda, dış ve kör cephe kaplamalarında kullanılan kompozit paneller her yapıya uygun çelik veya alüminyum çerçeve üzerine kondurulur. Vida sistemi vardır. Bu, geniş renk ve desen seçenekleriyle yapıya zenginlik katar.

Aynı zamanda, çevre dostu bir kompozit döşeme, sağlam yapısı nedeniyle diğer yapı malzemelerine kıyasla daha geniş açıklıklarda kullanılabilir. Kompozit panel sistemleri, modern mimaride hayal gücünün sınırlı olmadığı çok çeşitli uygulamalara sahip cephe kaplamalarıdır. Eski binaları yeniden inşa etmek veya yeni binalar planlamak için zengin biçimlendirme seçenekleri sunar.

Dış yüzeyler üzerinde 0.5 mm kalınlığa sahip iki alüminyum levha özel bir dolgu maddesiyle çeşitli şekillerde yapıştırılarak alüminyum kompozit levha oluşturulur. En yaygın kullanılan 4 mm kalınlığında alüminyum kompozit levhalar, çeşitli renk ve dokularda mevcuttur.

Ahşap kaplamalarda olduğu gibi çok çeşitli renklerde ve birçok standart renkte bulunan cephe kaplamalarında kullanılır. Kalıplama kolaylığı, hafiflik ve dayanıklılık, iklim koşullarının etkisi ve ultraviyole radyasyonun etkisi gibi avantajlara sahip yüksek kaliteli alüminyum kompozit levhalar kullanıyoruz. Bu sistemlerde kullanılan kompozit sac kaplama ve kompozit panel kaplama teklifleri aynı anlama sahiptir.

Dış Cephe Kaplama Nedir?

Söve, sütun, baş, bacak, kabartma, dekoratif paneller, korkuluk, raf, 3d panel, desenli panel, pencere pervazı, tuğla panel, cephe kaplama modelleri, taban kornişleri, köşe ve anahtar taşları, fular çeşitleri, balkon ve merdiven dekorasyonları, pencere modelleri, parapetler vb. Bunların hepsi dış cephe malzemeleri ve dekoratif ürünlerdir. Birden fazla tip birleştirilerek ürün sayısı artar. Kural olarak, birbirleriyle kombinasyon halinde kullanım için daha görsel olarak uygundur.

Özellikle avangard projelerde zenginlik ve gücü sembolize eden birçok sütun ya da sütun vardır. Modern projelerde doğru kullanıldığında, projenize estetik bir dokunuş katacaktır. Standart boyutlardaki sütunlar ve sütunlar çok sayıda modelde bulunabilen düz, oluklu, desenli vb. Uygulama mimarinizin yapısına ve boyutuna göre yapılır.

Kolonun dibini oluşturan ayak ürünü vb. İş özel olarak yapılmıştır. Uzmanların “sütunun üstünü tamamlayan destek kulesi düzeneği” sahibi olan cephe kaplama paneller şiddetle önerilir. Panel şeklinde yapılan cephe kaplama ürünleri, yalıtım işlevi nedeniyle uygulandıkları cephelerde bir ceketi gerektirmezler. Bu, ısı ileten ve yanmayan kaplamalarla bir alev iletmeden, olası bir yangın durumunda yangının büyümesini önler.

YORUM EKLE