Alexa

CHP İYİ SATRANÇ OYNADI!

İYİ Parti Şişli İlçe Başkan Yardımcısı Av.Gürkan Çakıroğlu, "24 Haziran seçim sonuçlarının ardından oluşan tabloya bakıldığında kazananlar ve kaybedenler üzerinden çeşitli söylem ve eleştiriler yapıldığını görüyoruz.

CHP İYİ SATRANÇ OYNADI!

"24 Haziran seçim sonuçlarının ardından oluşan tabloya bakıldığında kazananlar ve kaybedenler üzerinden çeşitli söylem ve eleştiriler yapıldığını görüyoruz. Daha önce de bir İYİ Parti'li olarak belirttiğim üzere kendi partimi kısmen başarılı bulduğumu söyledim, bu sebeple partimle alakalı olarak bir değerlendirmem olmayacak.

Bu yazının konusu, üzerine çok gelinen ve başarısız görülen CHP’dir. Tüm milletimiz bilmelidir ki, CHP bu seçimlerde ki hamleleriyle belirleyici olmuştur. Artık yok olmaya yüz tutan demokratik sistemimize can simidi olmuş, AKP’nin yutmaya çalıştığı partilere babacan bir tavır sergileyerek onları ayakta tutmuştur. CHP devletin kurucu partisi olduğunu göstermiştir.

İlk olarak 15 milletvekili hamlesine destek vererek anti-demokratik şekilde seçime sokulmamaya çalışılan İYİ Parti’yi seçimlere girmesine yardımcı olmuştur. İkinci olarak ittifak ile gerek SP gerekse de İYİ Parti’nin mecliste temsiline ön ayak olmuştur, zira sonuçlar bunu göstermektedir. Son olarak ise seçimlerden önce sayın Kılıçdaroğlu’nun HDP parlamentoda olmalı çağrısı, seçim sonuçlarının gösterdiği üzere bu toplumdan yanıt almıştır. Topumda ki hiçbir zümrenin oyu boşa gitmemiştir, her kesim parlamentoda temsil edilmektedir.

CHP’nin bu demokratik hamleleri ile İYİ Parti’nin %9.9’u ve HDP’nin Demirtaş’dan görüldüğü üzere %8,5 ve SP’nin %1 mecliste yerini almıştır. Burada CHP’nin destekleri ve yapıcı politikaları tartışılamaz.Muharrem İnce üzerinden CHP’yi başarısız ilan etmek haksızlıktır.

Seçimleri iyi ve objektif şekilde okumak gerekir. Sayın İnce kesinlikle başarılıdır lakin bu noktada başarısı da abartılmaktadır. CHP’nin Sayın İnce’den az alması normaldir ve yukarıda anlatılan fedakarlıklardan kaynaklanmaktadır. Yani aslında Sayın İnce CHP’ye %2-3’lük bir katkı yapmıştır. Sonuç olarak şunu söylemek gerekir ki CHP ilk defa bir seçimin sonuçlarına bu kadar bariz şekilde etki edecek hamleler yapmıştır, vakur bir siyaset izlemiştir."dedi.

YORUM EKLE