Çocukların kayak keyfi...

İstanbul'da öğrenciler kayak yaparak kar'ın keyfini sürdü.

Yaşam 07.01.2015, 17:11 07.01.2015, 17:15
Çocukların kayak keyfi...
İstanbul'da öğrenciler kayak yaparak kar'ın keyfini sürdü.

İstanbul’da kar tatilinin keyfini çıkaran öğrenciler, kışlıklarını giyerek parklara akın etti. Evlerinden getirdikleri tepsi ve sinileri kızak yapan çocuklar, karda kaymanın tadını çıkardı. Doyasıya eğlenen çocuklardan bazıları karda yuvarlanırken bazıları ise birbirini kar topuna tuttu.
İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesi en çok çocukları sevindirdi. Tatilin ikinci gününde kar kalınlığının birkaç

 santimetreyi bulduğu ilçelerde çocuklar soluğu parklarda aldı. Tepsi ve sinilerini kızak yapan çocuklar, karda kaymanın keyfini yaşadı.
Çocuklardan kimileri kar topu oynarken kimileri ise kardan adam yaptı.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan çocuklar okulların tatil edilmesine sevindiklerini ve karda doyasıya eğlendiklerini söyledi. Parktaki bank üzerinde karda adam yapan minik Burak, “Kardan adam yapacağız, kartopu oynayacağız.” diyerek tatili beğendiğini ve karı çok sevdiğini belirtti. Diğer çocuklar ise tatilden faydalanarak parkta oynayıp kardan adam yapmanın sevinci içerisinde olduklarını dile getirdi.

Çocukların kar eğlencesine kimi yerlerde büyükler de ortak oldu. Bazıları çocuklarıyla hatıra fotoğraf çektirirken bazıları ise kar topu oynadı.

Bu arada en çok eğlenen ise belki de evlerindeki yemek tepsisi ve sinilerini kızak olarak kullanan çocuklar oldu. Ellerinde tepsi ve sinilerle parka gelen çocuklar, eğimli yerlerde kaymanın sevincini yaşadı. Bazı çocuklar da karla kaplı rampadan aşağıya yuvarlanarak keyfince eğlendi.
Yorumlar (0)