Erikli Konaklama Alternatifleri Nelerdir, Nerelerde Kalınabilmektedir?

Erikli bölge olarak Saroz körfezinin mükemmel ve berrak sularıyla yeşil ile mavinin buluştuğu, koy olma özelliğinde, sakin ve genelde çok rüzgâr almayan bir iklime sahip olmasıyla tercih edilmektedir.

Yaşam 09.07.2020, 17:59
Erikli Konaklama Alternatifleri Nelerdir, Nerelerde Kalınabilmektedir?

Trakya bölgesinde Edirne iline bağlı olanİstanbul’a 260 km, Çanakkale Havaalanına 55 km, Keşan’a 33 km, Yunanistan sınırına 58 km olan mesafeleri ile özellikle yaz döneminde pek çok tatilciyi ağırlayan ve muhteşem doğası ile anılarda iz bırakan, tatil planlarda farklı bir alternatif olan beldedir.

Bölgeye kolaylıkla ulaşıp gittiğinizde konaklama için farklı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Üstelik seçim yapabilmek için kısa yolculuklarla pek çok tesise de zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Apart erikli kiralık yazlık oteller tesis içinde bulunan mutfak, banyo, wc, TV, wifi, bahçe ve havuz gibi olanaklar ile müşterilerine hizmet vermektedir. Pansiyonlar yine ortak kullanım alanları olan ve seçilebilecek uygun noktalardır. Bunların yanı sıra kendinizi tamamen doğanın içinde hissedeceğiniz ahşap bungalow evler de diğer bir alternatiftir. Moteller, oteller yeme içme imkânları da sunmakta ve ihtiyaçlarınıza göre karşılık verebilmektedir. Tatil anlayışınıza göre isterseniz sakin ve huzurlu bir doğal ortam seçebilir isterseniz daha merkezi bir konumda hareketli bir nokta tercih edebilir ve yine isterseniz hem havuzu olan hem de denize yakın bir tesiste güzel günler geçirebilirsiniz.

Erikli içinde farklı özelliklerde pek çok konaklama alanı mevcuttur. Bunlardan bazıları Akbaba Çiftliği, Erikli Hotel, Natura Bungalows, Yağmur Pansiyon, Çamlık Kamp, Ardıç Villa, Mecidiye Köy Evi, Pehlivan Otel, Altunhan Beach, İşçimen Aqua Resort Hotel olarak sayılabilmektedir.

Erikli bölge olarak Saroz körfezinin mükemmel ve berrak sularıyla yeşil ile mavinin buluştuğu, koy olma özelliğinde, sakin ve genelde çok rüzgâr almayan bir iklime sahip olmasıyla da tercih edilmektedir. Bölgede kamp yapabileceğiniz güzel alanlar da bulunmaktadır. Kendi çadırınızı götürüp kurabilme imkânınız olduğu gibi hazır kurulmuş ve kiraya verilenleri de kullanabilirsiniz. Kamp için en uygun bölge ise Danişment’tir. Danişment Tabiat Parkı içinde market, kasap, çay bahçesi gibi olanaklar da bulunmaktadır. Sahili kullanan ziyaretçiler için şezlong ve şemsiye hizmeti de verilmektedir. Demircioğlu Camping ve İtalyan Koyu’nda da çadır kurabilirsiniz.

Tatil seçeneklerinizi belirleyerek erikli tamamen kendinize özel bir zaman dilimi yaratabileceğiniz Erikli büyüleyici güzelliktedir.

Yorumlar (0)