Erol Dok hayatını kaybetti! Erol Dok kimdir?

Ülkücü camiada tanınan Mamak zindanlarında çile tüketen, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda idamla yargılanan, Erol Dok, hayatını kaybetti. Erol Dok kim olduğu, nereli olduğu merak ediliyor. Peki Erol Dok kimdir?

Yaşam 31.10.2021, 11:44 31.10.2021, 12:53
Erol Dok hayatını kaybetti! Erol Dok kimdir?

Erol Dok hayatını kaybetti! MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda idamla yargılana Erol Dok, Ankara Kitap Fuarı'nda kalp krizi geçirdi. Tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Dok hayatını kaybetti.

MHP ve BBP'de görevlerde bulunan, Türk Ocakları Danışma Kurulu üyesi olan Erol Dok kimdir?

Dok'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Babamız Erol Dok Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 31 Ekim Pazar günü saat 13.00'te Karşıyaka Mezarlığından kaldırılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Birlikte çile çeken, mamak zindanlarında birlikte bulunan arkadaşları Sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu.

Ülkücü camiada bilinen isimlerden ve  birlikte hatıraları bulunan Yılma Durak, "Aziz dostum, kader arkadaşım Erol Dok'u kaybetmenin acısı yüreğime hançer gibi saplandı.Mekânı cennet olsun. Ailesine sabırlar diliyorum."  

Turgut Karadağ: "Mamak zülmünü yaşayan ve yıllarca taş medresede çile çeken Sevgili Can kardeşim Erol Dok un vefat haberini üzüntüyle öğrendim Rabb'im mekanını cennet eylesin ruhun şad olsun çilekeş kardeşim Geride kalan aile efradına sabırlar diliyorum" 

Eyüp Asan: "Erol Dök.Mamakta beraber çile çektiğimiz ağbimiz büyüğümüz rahmeti rahmana kavuştuğunu öğrendim.uzgunum.Allah rahmet eylesin.Ailesine sabırlar diliyorum.Ülkücü camianın başı sağolsun."

MHP 26.Dönem Ankara Milletvekili Şefkat Çetin: "Ülkücü Hareketimizin Fedakar Yiğidi.. Hakka Yürüdü..Allah Rahmet Eylesin.. Mekanı Cennet Olsun.Camiamızın Başı Sağolsun.Allah Ailesine Sabır Versin. Zorlu Günlerde Onca Çile Çektin. Ruhun Şad,Kabrin Nurla Dolsun. Fatiha..."

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım: "Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde birlikte görev yaptığım, yıllarca beraber hapis yattığım, mahpusluk arkadaşım, değerli dava arkadaşım Erol Dok Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Ülkücü camiyaya, sevenlerine, ailesine başsağlığı, merhum ülküdaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum."

Naim Yanık: "Bir yildiz daha kaydı Mamak zulmünü yaşayan MHP ve ÜLKÜCÜ Kuruluşlar davası sanıklarından Erol Dok geçirdiği kalp kırizi sonucu rahmetli olmuştur. Allah mekanını cennet eylesin ruhu şad olsun." 

İYİ Parti İstanbul Milletvekili - Genel Başkan Yardımcısı - Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu: " Dünya hayatı fani! Dün varsın, bugün yok... Ülküsünün mürüvvetini görememişlerin neslinden, kıymetli ağabeyimiz Erol Dok'un bir kalp krizi neticesinde bu geçici hayata gözlerini yumduğunu üzülerek öğrendim. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun." 

Türk Ocakları: Türk Ocakları Danışma Kurulu üyesi, ülkücü hareketin lider kadrosundan, büyük dava adamı ve candan aziz dostumuz Erol Dok 30 Ekim 2021 tarihinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 31 Ekim 2021 Pazar günü öğle namazını müteakiben Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir.

Sinan Oğan:Türk Milliyetçisi, "Taş Medreseli büyüğümüz, abimiz Erol Dok Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Ailesinin ve Ülkücü-Milliyetçi Hareketin başı sağ olsun." 

Mustafa Mit: "Gönül ve Dava adamı Ülküdaşım EROL DOK'un vefatından duyduğum üzüntüyü tarif edemem. Kardeşime Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Haklarımız helal olsun. Kabrin nurla dolsun. Allah rızası için el fatiha. amin" 

Büyük Bİrlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici: "Medrese-i Yusufiyeli,Partimiz Kurucular Kurulu Üyesi Erol Dok bugün geçirdiği kalp krizi sonucu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhum ağabeyimize Allah’tan rahmet,kederli ailesi başta olmak üzere camiamıza ve yakınlarına başsağlığı-sabır diliyorum. Mekanı cennet,makamı âli olsun."

Selçuk Özdağ: "Kardeşim,gönüldaşım uzun süre birlikte siyaset yaptığım Erol Dok’un ebedi dünyaya irtihalini derin bir üzüntü ile öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum, Ruhu şad olsun...

Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz: "Candan aziz dostumuz, büyük dava adamı Erol Dok Hakk'a yürüdü. Ailesinin ve camiamızın başı sağ olsun. Ruhu şad, mekânı cennet olsun."

Dr.Lütfü Şahsucaroğlu: "Can kardeşime cennette yoldaş olsun Muhsin Başkan. Erol Dok'a Allah'tan rahmet, camiamıza ve ailesine başsağlığı diliyorum."

Alperen Ocakları: ""Şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun dava arkadaşı Erol DOK geçirdiği kalp krizi sonucunda hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet,tüm sevenlerine sabırlar dileriz.^"

EROL DOK KİMDİR?

Aslen Trabzonlu olup 1957 yılında Ankara Çinçin’de doğan Erol Dok, İlk ve orta tahsilini Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi.

12 Eylül 1980 öncesi Ülkü Ocakları, Ülkücü Gençlik Derneğinde çeşitli kademelerde görev alan ve Genel Merkez’de yöneticilik yapan Erol Dok, 12 Eylül darbesine müteakip Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü Kuruluşlar Davası’nda idamla yargılandı. Ankara Ulucanlar ve Mamak Askerî Ceza ve Tutukevinde 5 yıla yakın süre tutuklu kaldı. Erol Dok, Türk Ocakları, Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Türk Ziraat Mühendisleri Birliği ve Vakfı, Türk Kooperatifçilik Kurumu ve Vakfı gibi çeşitli dernek ve vakıflarda yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi ile siyaset içerisinde yer alan, Büyük Birlik Partisi kurucularından olan Genel Yönetim Kurulu üyeliği yapan ve Parti Başkanlık Divanı görevlerinde bulunan. Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatıyla politik hayatı bırakan Erol Dok,  “Yeni Bir Dünya için Yeni Bir Türkiye / Millî Mücadele’den Millî Mutabakat’a Muhsin Yazıcıoğlu” adlı kitabı derledi ve yayımladı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının ardından kurulan “Muhsin Yazıcıoğlu Gönüllerde Birlik Vakfı”nın Kurucu Mütevelli Heyeti üyesi de olan Dok, Uzun yıllar serbest ticaret ile uğraştı. Erol Dok, Evli ve üç çocuk babasıdır. 30 Ekim 2021 tarihinde Ankara'da vefat etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Hasan sarıçiçek 1 ay önce
Allah rahmetiyle muamele etsin inşaAllah. Kabri nur mekanı cennet olsun.