banner434

banner433

Erol Keskin Vefat etti ( Erol Keskin Kimdir?)

Tiyatro ve sinema sanatçısı Erol Keskin hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığından Erol Keskin için başsağlığı mesajı paylaşıldı.Peki Erol Keskin kimdir, nerelidir? Erol Kesin kaç yaşında hayatını kaybetti?

Yaşam 19.05.2021, 01:37
Erol Keskin Vefat etti ( Erol Keskin Kimdir?)

Sanatçı Erol Keskin, 89 yaşında vefat etmesinin ardından kim olduğu merak edildi.Oyuncu Işıl Yücesoy, sosyal medya Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu; "Bir devre imza atmış, alabilmek isteyene öğretiler bırakmış sevgili Erol Keskin, yüreğimi acıttı veda edişin... Sevgili Suna başın sağ olsun. Ülke öyle değerlerini kaybediyor ki başımız sağ olsun."

Peki, Erol keskin kimdir, kaç yaşında vefat etti, nerelidir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda genel sanat yönetmenliği yapmış olan Keskin, 1966 ve 1967 yıllarında Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi senaryo ödüllerini aldı. 2001'de 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. SİYAD Türk Sineması Ödülleri'nde de en iyi erkek oyuncu ödüllerinin de sahibi oldu.

EROL KESKİN KİMDİR?

1931'de İstanbul'da doğan Erol Keskin, Güzel Sanatlar Akademisi'nde iç mimarlık eğitimi alırken başladığı oyunculuk serüvenine tiyatro ve sinema oyuncusu, belgesel yapımcısı yönetmen ve senarist olarak devam etti. Erol Keskin, İstanbul Şehir Tiyatrolarından yaş haddinden emekli oldu. İstanbul Şehir Tiyatrolarında iki yıl genel sanat yönetmenliği de yapan Keskin, 1966 ve 1967'de Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi senaryo ödülünü, 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödülleri'nde en iyi erkek oyuncu seçildi.

Keskin, 2004'te 8. Afife Tiyatro Ödülleri'nde yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülüne değer görüldü. Sanatçı, 2013'te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü'nün sahibi oldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)