banner434

Ferhat Yıldırım Kimdir?

Uluslararası İlişkiler Uzmanı ve gazeteci olarak bilinen Ferhat Yıldırım kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Merak ediliyor.

Yaşam 23.03.2022, 21:41
Ferhat Yıldırım Kimdir?

Gazeteci Yazar Ferhat Yıldırım yazdığı yazılarla öne çıkıyor ve merak ediliyor. Peki Ferhat Yıldırım kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? kimdir merak ediliyor.

Ferhat Yıldırım kimdir?

1973 yılında İstanbul`da doğan Ferhat Yıldırım, Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.Ş bünyesinde basın alanında faaliyet gösteren HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında görevaldı..

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Konseyi Üyesi, Organ Doku ve Hücre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclisi Üyesi olan Ferhat Yıldırım, ODHND’de İletişim ve Stratejik Kurul Başkanlığı görevine de devam etmektedir.


İstanbul Üniversitesi İletişim mezunu olan Ferhat Yıldırım, iletişim alanında Medya-iletişim ve Halkla İlişkiler Reklamcılık olmak üzere 3 diploma sahibi olmakla birlikte İstanbul Üniversitesinde ayrıca Felsefe eğitimi de aldı.

Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkilerde Küresel Güvenlik ve Uluslararası Politika Çalışmaları bilim dalında yüksek lisans, Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sosyal Bilgiler Eğitimi dalında yüksek lisans ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik üzerine master eğitimi alah Ferhat Yıldırım, Öğretmenlik mesleğini part-time olarak yürütmesinin yanı sıra Uluslararası İlişkiler Uzmanı olarak akademik çalışmalara imza atmakta ve gazeteciliğe ana mesleği olarak devam etmektedir.

‘AB'nin Eunavfor Med Irını Entegrasyonu ve Misyonu’ başlıklı tez çalışmasını yürüten Ferhat Yıldırım, IRINI Operasyonu ve AB’nin kurmayı planladığı Avrupa ordusu çalışmaları ile yakından ilgilenmekte ve 2009 yılından bu yana Adalet Bakanlığında Gazeteci Uzman Bilirkişi olarak görev yapmaktadır.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)