Alexa

Fit Olmak İçin Artık Coolsculpting Tercih Ediliyor

Günümüzün büyük problemlerinden sayılan bölgesel yağlanma problemi, spor ve egzersiz ile önüne geçilmeye çalışılan bir problemdir.

Fit Olmak İçin Artık Coolsculpting Tercih Ediliyor

Zeltiq coolsculpting uygulaması ile bölgesel yağlanma problemi olan herkes artık bölgesel yağlarından onları soğutma işlemiyle yok ederek kurtulabilecek. Ayrıca vücuttan atılan yağlar ile vücudun şeklinde düzelmeler de meydana gelecek ve zayıflama belirtileri de görünecek.

Zeltiq Coolsculpting nedir, zeltiq coolsculpting nasıl çalışır, nasıl uygulanır, kimlere uygulanabilir gibi bütün soruların cevapları bu yazımızda…

Soğuk Lipoliz Nedir?

Günümüzün büyük problemlerinden sayılan bölgesel yağlanma problemi, spor ve egzersiz ile önüne geçilmeye çalışılan bir problemdir. Ama bu problem ne egzersizle ne sporla ne de beslenme ile kolay geçen bir problem değildir. Ne yazık ki günümüzde eskiye oranla oturarak, masa başı işler de büyük artışlar var. Bu artışlar sebebiyle de bölgesel yağlanmalar artıyor çünkü hareketsizlik yağ oluşumuna ve yağ birikimine sebep olmaktadır.

Bu problem için onlarca tedavi ve yöntem geliştirilmiş ama çok da etkili olmamışlardır. Bu probleme son olarak zeltiq coolsculpting uygulaması üretilmiştir. Bugüne kadar türetilmiş olan tüm yöntemlerden daha gelişmiştir ve daha da kalıcı ve net çözümler üretir. Vücutta istenmeyen yağların olduğu bölgelere soğutma uygulanır ve yağların öldürülerek vücuttan atılmaları sağlanır. Bu işlem ile diğer dokulara da zarar verilmez ve yağ hücrelerinden kurtulma sağlanmış olur. Yağ hücrelerinin zarları yok edilir ve çöp hücreleri ile bu yağlar yakalanarak vücuttan atılırlar.

Bu yöntemim uygulaması ve işleyişi gayet kolaydır. Zeltiq coosculpting yöntemine özel olarak üretilmiş olan cihaz ile yağ fazlalığı olan bölgeye yerleştirilir ve tedavi böylelikle başlamış olur. Başlık konulduğu bölgeye soğukluk hissi verir ve o bölgeyi soğutur. Soğuyan bölgede herhangi bir acı veya sızı hissedilmez. Ortalama 45 dakika süren bu işlemde 45 dakika sonunda cihaz durur ve işlem tamamlanmış olur. Bu işlem sonrasında da hasta normla yaşantısına direkt olarak dönebilir. Sonuçlar uygulama sonrası kişi tarafından hissedilir ama dışarıdan tam belli olmaz. Ortalama 2 ay sonunda belirtiler açık bir hale gelir.

Soğuk Lipoliz Nasıl İncelme Sağlar?

Zeltiq coolsculpting başarısını görenler zeltiq coolsculpting nasıl çalışıyor sorusunu sıklıkla soruyorlar.  Soğuk lipoliz ya da zeltiq coolsculpting görüldüğü gibi 45 dakika kadar süren bir uygulamadır ve bu uygulama süresince, deriye ya da diğer dokulara herhangi bir zarar vermeden yağ hücreleri soğutulur. Uygulanan bu soğukluk ile yağ hücreleri, apoptozis adı verilen bir hale geçiş yaparlar. Bu sürecin anlamı da yağ hücrelerinin fonksiyonel küçülmesi ve dönüşümsüz olarak kaybı anlamına gelir. Ölmüş olan yağ hücreleri vücudun çöpçü hücreleri tarafından bulunur ve vücuttan uzaklaştırılır. Zaman ilerledikçe yağ bölgelerinde incelmeler meydana gelir.

Hamileler liste başında olmak üzere, 18 yaş altı olanlara, bebek emzirenlere, soğuğa karşı hassasiyet rahatsızlıkları olan kişilere bu uygulama yapılamaz. Bu tarz problemi olan kişilerde kan damarlarında fazla daralma, kaslarda kramplar gibi problemler, etkiler meydana çıkabilir.  Zeltiq coolsculpting uygulaması vücuttaki yağ hücrelerinin kaybını hızlandırır ve onların hızlıca yıkılmasını sağlar. Böylelikle yıkılan yağ hücreleri de vücuttan bir daha dönmemek üzere atılır ve deri altında yağ tabakasında incelme meydana gelir.

Yan Etkileri Var Mıdır?

Soğuk lipoliz ya da zeltiq coolsculpting ile bölgesel yağlanmalardan kurtulunur ve yağ tabakasında incelmeler meydana gelir. Bu işlem sırasında herhangi bir acı veya sancı hissedilmez fakat fazla soğutma sebebiyle başlarda sızı hissedilebilir. Fakat bir zaman sonra uyuşma olacaktır ve rahatsız olunmayacaktır. Bu işlemler o kadar rahat uygulanan ve işleyişi kolay olan bir uygulama ki kişi bu süreçte telefonla ilgilenebilir, gazete okuyabilir ya da isteğine göre uyuyabilir.

Siz de zeltiq coolsucpting nedir ve nasıl çalışır sorusuna uzmanlardan yanıt almak istiyorsanız CoolClinic ile hemen iletişime geçebilir ve fit olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 20:54
YORUM EKLE