Hamileyken Formda Gösteren 5 Kıyafet

Giyimi rahat, şık ve fit gösteren bu kıyafetler ile anne adayları kendilerini çok daha iyi hissetmektedir.

Yaşam 01.06.2022, 16:20
Hamileyken Formda Gösteren 5 Kıyafet

Hamilelik döneminde kilo artışı olması bazı anne adaylarını rahatsız etmektedir. Kilonun yanı sıra bebek gelişimi ile büyüyen karın, bazı hamile kadınlar tarafından ön planda tutulmak istenmemektedir. Bu gibi durumlarda kişiler formda gösteren kıyafetlere yönelir. stylethebumpclo.com kurucusu Duygu Leblebeci, hamilelik döneminde formda gösteren kıyafetlere değindi. Giyimi rahat, şık ve fit gösteren bu kıyafetler ile anne adayları kendilerini çok daha iyi hissetmektedir.

Hamile Tulumu

Hamile tulumu formda gösteren kıyafet arayışında olan kadınlar için ilk öneridir. Tüm bedeni saran hamile tulumları vücut hatlarını örtmesi nedeniyle sevilen kıyafetlerdendir. Tulumların, bel bölgesini sarıyor olması bedenin sıcak kalmasını sağlarken, özel tasarımlı tulumlarla şık kombinler ortaya çıkmaktadır. Bazı tulum modelleri yazlık olup tek başına giyilebilirken diğer modellerin ise içine farklı bluz veya tişörtler giyilmektedir. Hamile tulumları farklı modelleri ile yılın her mevsimi giyilebilmektedir.

Hamile Taytı

Taytlar bacakları saran yapısı sayesinde bacakların daha ince görünmesine olanak tanır. Bunun yanı sıra popoyu toparlamaları da alt bedene fit bir görüntü katar. Hamile taytı modelleri, anne adayının karnını çok sıkmayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede karın çevresinde bir baskı hissettirmezler. Esnek kumaşları sayesinde rahat hareket etme olanağı tanırlar. Günlük hayatta giyilebildiği gibi ev kıyafeti olarak da sevilmektedirler. Ayak bileğine kadar uzanan uzun tayt modelleri olduğu gibi diz hizasında biten hamile taytı modelleri de bulunmaktadır.

Hamile Triko

Pamuk veya polyesterden üretilen trikolar hem sıcak tutması hem de bol kesimleriyle vücut hatlarını belli etmemesi açısından sevilen kıyafetlerdir. Genellikle altına tayt veya pantolonla giyilirler. Farklı desen ve renklerde üretilmekte olup model çeşitliliği fazladır. Özel hamile kıyafeti satan mağazalardan temin edilebildikleri gibi bazı hazır giyim markalarının büyük beden ürünleri arasından da bulunurlar. Klasik trikolara göre hamile trikolarında bel kısmının daha geniş bir kesimi bulunmaktadır.

Hamile Elbisesi

Hamileliğin son aylarında bol kesim elbiseler kilolu gösterebilmektedir. Ancak elbisenin kesimine göre bu durum tersine çevrilir. Özellikle, yazın sıcak aylarında elbiseler hamile kadınlar tarafından sevilen kıyafetlerdir. Vücudu sarmaması sıcaktan korunmak adına sevilen bir özelliğidir. Çok bol kesim olmaması halinde ise elbiseler kilolu göstermek yerine vücut hatlarını belli etmemesi nedeniyle kadınları formda gösterir. Farklı uzunluklarda, desenlerde ve renklerde hamile elbiseleri bulmak mümkündür.

Hamile Gömleği

Özellikle, çalışan anne adayları tarafından tercih edilen kıyafetlerden biri hamile gömleğidir. Hamile gömlekleri, diğer gömleklere kıyasla karın kısmı daha geniş üretilmektedir. Bu sayede karın çevresinde düğme yerlerinde kasma görünümü engellenir. Bol kesim gömlek modellerine sahip olması vücut hatlarını gizleyerek anne adayının formda görünmesini sağlar. Hamileliğin son aylarında mevcuttaki gömlek bedeninin değiştirilmesi gerekebilmektedir. Gömlek elbise seçenekleri de bulunmaktadır. Şık kombinler yapmayı seven kadınlar için hamile gömlekleri ön plana çıkmaktadır.

Kaynak: Gün Haber

Yorumlar (0)