Hüner Coşkuner Son Yolculuğuna Uğurlandı (Hüner Coşkuner Kimdir)

Ünlü sanatçı Hüner Coşkuner kemik iliği kanseri tedavisi gördüğü hastanede 58 yaşında hayatını kaybetti. Çok sevilen Türk Sanat Müziği sanatçısı Hüner Coşkuner'in kim olduğu ve albümleri merak ediliyor.

Yaşam 05.02.2021, 20:03 05.02.2021, 21:35
Hüner Coşkuner Son Yolculuğuna Uğurlandı (Hüner Coşkuner Kimdir)

Türk Sanat Müziğinin sevilen sanatçısı Hüner Coşkuner, tedavi gördüğü hastanede kansere yenik düştü. Ünlü sanatçı Coşkuner'e ilk defa Nisan 2020'de kemik iliği kanseri teşhisi konmuştu. Peki, Hüner Coşkuner kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sosyal medya hesaplarından baş sağlığı mesajında yayımlanarak, "Klasik Türk müziğinin unutulmaz isimlerinden Hüner Coşkuner'in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhumeye Allah'tan rahmet; ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Sanat camiamızın başı sağ olsun." denildi.

Hüner Coşkuner Kimdir?

1 Nisan 1963'te İstanbul'da dünyaya gelen Hüner Coşkuner, küçük yaşta sanat hayatına atıldı. Sahne repertuvarını daha da genişletmek amacıyla dğerli hocalardan ders alan Hüner Coşkuner, birçok sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Başta Lösemili Çocuklar Vakfı olmak üzere Bedensel Engelliler, Dünya Şizofrenliler Derneği'nde gönüllü olarak çalışan Hüner Coşkuner,  Albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını bu vakıflara ve derneklere bağışladı.

Hüner Coşkuner, İlk albümünü 1987 yılında Selami Şahin'in müzik yapım şirketi Şahinler Plak'tan çıkaran sanatçı, 1989 yılında Çaçan Plak'tan çıkardığı Sakın Dönme Geriye adlı stüdyo albümüne imza attı.  Bu albüm müzik otoriteleri tarafından sanatçının en başarılı albümlerinden biri olarak kabul edildi.

Hüner Coşkuner, Beni Sevmeni İstiyorum, Gidemezsin, Haydi Tut Ellerimi, Gidiyor ve Olamaz isimli stüdyo albümlerine de imza atmıştır. 1993 yılında çıkan Gidiyor adlı albüm Hüner Coşkuner'in önemli projelerinden biri oldu. 1995 yılında Elenor Müziğe transfer olan sanatçı Elenor Müzik etiketi altında 10 adet stüdyo albümüne imza atan Hüner Coşkuner,  2000 yılında çıkardığı Klasikler 2 adlı albümü deyim yerindeyse müzik dünyasını kasıp kavurmuştur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)