İbrahim Sandıkçı kimdir, Nerelidir?

İbrahim Sandıkçı kimdir?

Yaşam 21.08.2022, 18:35 21.08.2022, 19:31
İbrahim Sandıkçı kimdir, Nerelidir?

Ak Parti'den Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı kimdir, nerelidir, siyasi hayatı nedir? Canik Belediyesi Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı işlerle isminden söz ettiren Başkan Sandıkçı'nın kim olduğu merak ediliyor.

İbrahim Sandıkçı Kimdir? 

1972 yılında Canik ilçesi Teknepınar Mahallesi’nde dünyaya gelen İlköğrenimini Almanya’da, lise öğrenimini Samsun İmam-Hatip Lisesi'nde tamamlayan İbrahim Sandıkçı, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu.

Vatani görevini Yedek Subay olarak Van’da tamamlayan İbrahim Sandıkçı, Çocukluk ve gençlik yıllarından itibaren sosyal, kültürel, sanatsal, sportif aktivitelerde ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı.

İlim Yayma Vakfı, İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Derneği gibi gençlik ve eğitim alanında faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üst düzey yöneticilik yapan Sandıkçı, İnşaat, fotoğrafçılık, gıda ve giyim sektörlerinde ticari faaliyetler yürüten aile şirketini yönetti.

 2001 yılında ise Merkez İlçe Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almaya başladığı AK Parti’de Teşkilat Başkanlığı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı ve 2006 yılında gerçekleştirilen kongrede seçilen Sandıkçı, Merkez İlçe Başkanlığı yaptı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı İyi düzeyde Almanca, İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmekte; Evli ve 4 çocuk babasıdır.

İbrahim Sandıkçı'nın Siyasi Hayatı

"Ben iş ve siyaset adamıyım, Ekonomi yönetimi ve Personel idaresi bizim işimiz" ifadelerini kullanan İbrahim Sandıkçı, Ak Parti Samsun Merkez ilçe kurucu üyesi, Ak Parti Samsun Merkez ilçe muhtelif teşkilat görevleri, Ak Parti Samsun merkez ilçe başkanı, Ak Parti Samsun-Canik belediye başkanı adayı (2014 ) olan Sandıkçı, 2019'da yapılacak olan yerel seçimlere, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ak Parti'den Canik ilçesine Belediye Başkan adayı olarak gösterildi ve Canik Belediye Başkanı olarak seçildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)