İmran Kılıç kimdir, neden öldü?

Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesinde vefat etmesinin ardından kim olduğu merak edildi.

Yaşam 19.11.2021, 22:36
İmran Kılıç kimdir, neden öldü?

Vefat haberinin ardından gündeme gelen Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç'ın kim olduğu ve neden hayatını kaybettiği merak edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç'ın tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde vefat ettiğini ifade etti. Kılıç, üzün süredir çeşitli hastalıklarla mücadele ediyordu.

İMRAN KILIÇ KİMDİR

İmran Kılıç, 1957 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlkokul,ortaokul ve İmam-Hatip Lisesini aynı ilde bitiren Kılıç, Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamlayan Kılıç, Askerliğini yedek subay olarak İstanbul’da yaptı.

Birçok ilçe ve illerde, ilçe ve il müfütüsü olarak görev yapan İmran Kılıç, İrşad ve idarecilik görevlerinin yanında, eğitim öğretim faaliyetlerini de sürdürdü. Birçok gazete, dergi ve sitelerde yazı ve şiirleri de yayınlanan Kılıç, Radyo ve televizyonlarda programlar yaptı, konferans ve panellere konuşmacı olarak katıldı. Evli ve üç çocuk babası olan Kılıç, Arapça bilmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)