İsmail Ustaosmanoğlu dualarla uğurlandı

İsmail Ustaosmanoğlu, prostat kanseri sebebiyle tedavi gördüğü hastanede dün vefat etmişti. Ustaosmanoğlu için Fatih’teki Yavuz Sultan Selim Camii’nde Cuma namazı sonrası cenaze namazı kılındı.

Yaşam 30.01.2015, 16:59 30.01.2015, 17:02
İsmail Ustaosmanoğlu dualarla uğurlandı
Mahmut Ustaosmanoğlu'nun kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu (70), dualarla uğurlandı.

İsmail Ustaosmanoğlu, prostat kanseri sebebiyle tedavi gördüğü hastanede dün vefat etmişti. Ustaosmanoğlu için Fatih’teki Yavuz Sultan Selim Camii’nde Cuma namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını kılmak için avluda yer kalmayınca Ustaosmanoğlu’nun sevenleri cami dışına taştı. Cenaze namazına; Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Necmettin Erbakan’ın oğlu Mücahit Erbakan, ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazını İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı. Cenazenin omuzlara alınması sırasında kısa süreli arbede yaşandı. Protokolün gitmesi için caminin kapısı kapatılınca izdiham yaşandı. Caminin kapısında kısa süreli arbede meydana geldi.

İsmail Ustaosmanoğlu’nun çok önemli bir İslam alimi olduğunu belirten Japonya İslam Merkezi’nin imamı Nimetullah Halil İbrahim Yurt, “Ben İsmail Hoca’nın öğrencilerinden biriydim. Herkes İslam’a koşuyor. Allah gani gani rahmet eylesin!” ifadelerini kullandı.

İsmail Ustaosmanoğlu'nun naaşı, Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı’nda toprağa verilmek üzere yola çıkarıldı.

CHA
Yorumlar (0)