banner434

banner433

Kedilerde Tüy Bakımı

Kedilerin tüy bakımı için gereken en önemli ürünlerin başında kedi tarakları gelir.

Yaşam 19.01.2022, 09:38
Kedilerde Tüy Bakımı

Kediler, yalanarak temizlendikleri için bakım ve temizliği zahmetsiz canlılardır. Bununla beraber özellikle tüy dökme zamanlarında tüyleri ekstra bir bakıma ihtiyaç duyabilir. Özellikle uzun tüylere sahip kedilerin tüyleri birbirine dolaşabilir, dökülen tüyler birikerek tüy yumakları oluşabilir. Bu gibi durumların yaşanmasını önlemek için ve kedilerinizin tüy bakımlarını yapmak için kedi tüy bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Kedilerin tüy bakımı için gereken en önemli ürünlerin başında kedi tarakları gelir. Farklı amaçlar için ve farklı tüyler için çeşitli kedi tarakları üretilmiştir.

Kedi Tarağı Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır

Kedi tarakları, kedilerin tüylerini taramak için kullanılır. Tüy taramasının yanı sıra pek çok faydası da bulunan tarakların boyutları, özellikleri ve kullanım amaçları değişkenlik gösterir. Özellikle kedilerde kan dolaşımına ve deri bakımına da oldukça faydası bulunur. Kedi tarakları genellikle metal uçlu üretilir. Metal, plastiğe göre daha sağlam ve dayanıklı olduğu için gür kedi tüylerini tararken zorlanmaz ve dişleri kolay kolay kırılmaz.

Kedi tarağı kullanımı oldukça basittir. Öncelikle kedilerinizin tüy yapılarına uygun olan tarağı seçmelisiniz. Kısa tüylü kediler ile uzun tüylü kedilerin taranmasında kullanılan kedi tarakları farklıdır. Doğru tarak seçiminin ardından kedilerinizin tüylerini çıkış yönlerine doğru tarayabilirsiniz. Kediler, genellikle taranmaktan hoşlandıkları için tarama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Kedi tarak çeşitleri arasında furminator kedi tarağı, catnipli kedi tarağı, tüy toplama fırçası gibi seçenekler bulabilirsiniz. Birbirinden işlevsel kedi taraklarını Juen Pet Market üzerinde incelemek için tıklayın.

Köpekler Neden Taranmalıdır

Köpekler Neden Taranmalıdır

Köpeklerin tüy bakımları aksatılmaması gereken konulardan biridir. Özellikle uzun tüylere sahip köpeklerin tüyleri kolaylıkla birbirine karışabilir ve çeşitli parazitler derilerine yerleşebilir. Köpek tarakları ile düzenli aralıklarla tüylerini taramalı ve gerekirse özel tüy bakım spreyleri ile bakımlarını desteklemelisiniz. Köpeklerinizin deri sağlığını ve kan dolaşımını da tarayarak güçlendirebilirsiniz. Düzenli taranan köpek tüyleri daha sağlıklı ve bakımlı olur.

Köpeklerde tüy tarama işlemi oldukça kolaydır. Tüylerinin çıkış yönlerine doğru çok fazla bastırmadan taramanız yeterli olacaktır. Çok fazla birbirine karışmış tüylere dikkat etmelisiniz. Karışıklıkları açmak için tarağı zorlarsanız köpeğinizin derisine zarar verebilirsiniz. Çok dolaşmış tüyler için tüy açıcı sprey gibi ürünlerden destek alabilirsiniz. Tüy taramayı kolaylaştırmak için köpeklerinizi banyoda ya da banyodan sonra tüyleri ıslakken taramayı tercih edebilirsiniz.

Banyoda tarama yaparken köpek bakım kremlerini kullanarak tüylerini yumuşatabilirsiniz. Aynı zamanda tüylerin daha bakımlı ve parlak görünmesini de sağlayabilirsiniz. Otomatik köpek tarağı çeşitlerini kullanabilirsiniz. Döner başlığı sayesinde tarağı tüylerinden hiç kaldırmadan hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz.

Farklı başlıklara sahip çeşitli boyutlarda köpek tarakları bulmanız mümkün. Kaliteli ve dayanıklı taraklar, uzun ömürlü kullanım için avantajlı seçimler olabilir. Onlarca seçkin markanın köpek fırça ve taraklarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)