Mahkumlara Af Var mı?

İki sene önce “5.yargı paketi” ve “Af umudu” başlığıyla yazdığımız ‘Af’ haberleri Mahkûm aileleri ve yakınlarının dikkatini çekmiş olacak ki, haber halen yorum almaya devam ediyor.

Yaşam 02.07.2014, 03:30 12.06.2019, 21:10
Mahkumlara Af Var mı?

İki sene önce “5.yargı paketi” ve “Af umudu” başlığıyla yazdığımız ‘Af’ haberleri Mahkûm aileleri ve yakınlarının dikkatini çekmiş olacak ki, haber halen yorum almaya devam ediyor.

Gelen yorumlar bizi hep araştırmaya itti. Bu yüreği dağlanan insanlar seslerini duyurabilmek adına her yolu denediklerini gördük.

Bizlerde insanları umutlandırmamak adına temkinli davranarak bize ulaşan bilgilerin sağlamasını yaparak sunmaya çalıştık.

İnsanların umutlarıyla oynamak hiç kimsenin hakkı olmadığına inandık.

Bizi takip eden okuyucularımız hatırlayacaklarıdır, daha önceki yazılarımızda Affın kaçınılmaz olduğunu yazmıştık.

Af neden çıkmalı veya ne zaman çıkacağı hususunda yorumlar paylaştık.

Af ortamının henüz olgunlaşmadığını belirtmiştik. Bu gün geldiğimiz süreç bizi haklı çıkarttı. O günlerde olgunlaşmayan Af yakın zamanda kıvama geleceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi olmasa da, genel seçimler öncesi bir Af çıkma olasılığı yüksektir.

Hükümetin ortaya koyduğu, gerek çözüm süreci gerek toplumsal barış süreci gerekse derlenme toparlanma adına yapmaları gereken tek şey kalmıştır; GENEL BİR AF

Aslında af her ne kadar adına kader kurbanı veya adli suçlu dediğimiz insanlar için düşünülmese de PKK veya içerde tutulan militanların salıverilmesi için genel anlamda bir af çıkartılması ihtimal dâhilindedir.

Son yılların cezaevi istatistiklerine baktığımızda Türk Ceza kanunundaki değişikliklere rağmen maalesef tutuklu sayılarında sürekli bir artış gözlenmektedir.

10 yılda tutuklu sayısı 55 binden 152 bin küsura çıkmıştır. Cezaevlerinin kapasitesi yetersiz kalmaktadır.

Cezaevlerinde af beklentileri devam ediyor.

Mahkûm aileleri ve yakınları ümitle bir affın çıkmasını ve yakınlarını kucaklamak istiyor.

kapsamhaber

Yorumlar (633)
yasemin 6 yıl önce
af çıksın çocuklar babasız kalmasın analar evlatları için yanmasın artık dayanacak gücümüz kalmadı güçsüz kaldık öksüz kaldık rabbim tüm cazaevi yolu bekleyenleri kucaklaştırsın amin
Nur 6 yıl önce
Ne olur sayın Cumhurbaşkanım af eşim suçsuz yere yatıyor 7 sene olmuş olaya ama iftira şimdi tutukladılar 3 aydır içerde kamu dava açmış daha birde ordan alır diyorlar biz 3 ay dır çoçuklarımla perişanız birde 10 yıl alırsa ne yaparız ne olur ALLAH. Rızası için af çıkartın sabıları mağdur bırakmayın..babasız bırakmayın..
kezban 6 yıl önce
Cocuklarimiz babasiz evimiz direksiz kaldi soframiz yemeksiz kaldi dinimiz imanimiz Allah yolunda sevgimiz yuregimiz yerine demir parmakliklar ardinda hasretlik ozlemlik ceken evlatlarimiza sevincli bir haber istiyoruz.her baba evladina evlatlar babasina muhtactir boynu bukuk kalan evlatlarimiz icin af istiyoruz bitsin bu ozlemlik artik Allah rizasi icin af istyoruz.
sevkiye 6 yıl önce
Sayin Cumhurbaskanim ve Basbakanim sesimizi duyun artik aff ciksin ne olurr umit beklemekten yoruldum gucum kalmadi yinede umidimi kesmiyorum umutla sizden gelen haberleri bekliyorum Allah rizasi icin sesimizi duyun temennim once Allah'a sonra sizlere ...
çiğdem 6 yıl önce
yeter artık bırakın içerde yatan binlerce suçsuz mahkum var kardeşim suçsuz yere içerde yatıyo bu başımızdakilerde hiçmi vicdan yok hiçmi acıma hissi kalmamış yazık o kendi tuzları kuru olan mahkumlara ve ailelerine çocuklarına oluyo
gülce 6 yıl önce
yeterrrrrrrrr af istiyoruz
yunus emre 6 yıl önce
Afgelmez kardesim bu chp olursa
sevgi özkol 7 yıl önce
denetimli serbestlik istemiyoruzz aff istiyoruzz denetinli serbeslikten herkes yararlanamıyor lütfen af verin kaç senbe oldu onlarıda düşünün
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın