Metal Varil Nedir? Ne İşe Yarar? Metal Varil Çeşitleri

Yaşam 30.07.2021, 11:12
Metal Varil Nedir? Ne İşe Yarar? Metal Varil Çeşitleri

Metal varil olarak adlandırılan ürünlerin temel hammaddesi metallerdir. Çeşitli özellik ve donanımlara sahip olan metal variller geniş kullanım alanlarına sahiptir. Buna bağlı olarak metal varil çeşitleri ve kullanım şekilleri değişiklik gösterir.

Metal varillerle benzerlik gösteren ürün seçenekleri vardır. Bunların başında sac varil çeşitleri yer alır. En temel anlamı ile sac variller katı ve sıvı maddelerin taşınmasına imkân tanır. Varil çeşitleri arasında yer alan plastik varil ise kimyasal tepkimeye girme ihtimali bulunan deterjan benzeri maddelerin taşınmasında kullanılır.

Metal variller genel olarak üretilen firmaya, ürüne ve tasarıma bağlı olarak farklı özellikler sergileyebilir. Temelde metal variller çeşitli metal malzemelerin bir araya gelmesiyle elde edilir. İçerisindeki maddeler nedeniyle her malzemenin taşınmasına uygun olmayabilir. Özellikle tapalı varil olarak adlandırılan türde sızma tehlikesi bulunan maddeler sıklıkla taşınır.

Metal variller ortalama olarak 215 litrelik bir hacimle kullanıma sunulur. TS standartları gereği bu variller soğuk haddelenmiş çelikten üretilir. Tehlikeli madde grubundaki ürünlerin taşınması için gerekli tüm önlem ve özellikler metal varillerde standart olarak yer alır. Metal variller sızdırmazlık garantisiyle karşınıza çıkar. Bu nedenle birden farklı ürün ve alanda metal variller kullanıma uygundur.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Metal variller genel olarak günlük kullanımda karşınıza çıkan pek çok malzemenin taşınmasına öncülük eder. Sorunsuz ve güvenli bir şekilde taşınmaya imkân tanıyan metal variller belli özellikleri beraberinde getirir. Çemberli varil özelliği sayesinde bazı malzemeleri depolamak ve taşımak daha kolay bir hal alır.

Genel olarak metal variller bazı sektörler için büyük önem arz eder. Özellikle tehlikeli kimyasalların taşınması gereken sektörlerde metal variller gereklidir. Aynı zamanda gıdaların taşınmasına, sıvı ve katı ürünlerin saklanabilmesine kadar pek çok alanda geniş yer kaplar. Endüstriyel süreçler için metal variller oldukça önemli materyallerdir.

Katı- sıvı ve yenilebilir ürünlerin taşınmasından depolanmasına birçok süreçte aktif rol alırlar. İbc tank olarak adlandırılan varil türü de birçok katı ve sıvı maddenin taşınmasına öncülük eder.

Saydaş Plastik sayesinde tüm varil seçeneklerine ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

https://saydasplastik.com.tr/

Yorumlar (0)