Alexa

Osman Kaymak Kimdir?

Samsun Valisi Osman Kaymak kimdir? 21- 06 - 2017 tarihinde Samsun'a Vali olarak atanan Osman Kaymak'ın kim olduğu merak ediliyor. Aslen nerelidir? Kaymak, nerelerde görev yapmıştır, görev yerleri ve başarıları merak ediliyor.

Osman Kaymak Kimdir?

Osman KAYMAK, Samsun'a Vali olarak atanmasından sonra Samsunlularla kaynaşarak gittiği her yerde özellikle milliyetçiliğiyle dikkatleri üzerine topladı. Samsun'un sanayisi, kalkınması, Birlik ve beraberliği, Samsunspor ve Samsun'un değerlerini öne çıkarıcı aktif konuşmaları ve çalışmalarıyla öne çıktı. Samsunluların'da taktirini toplayan Vali Kaymak'ın renkli hayatı merak ediliyor. 

Osman Kaymak Kimdir?

1965 Bayburt Merkez Sancaktepe köyünde doğan Osman Kaymak, Eğitimini Sancaktepe Köyü İlkokulu, Bayburt Ortaokulu, Bakırköy Kocasinan Lisesini 1982 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazanarak kaydını yaptıran Kaymak,1986 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Adliyesinde avukatlık stajını tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek Kütahya İlinde yeni kurulan Pazarlar İlçesine kurucu kaymakam olarak atanan Osman Kaymak, İki yıl süre ile bu ilçenin kurulması ile ilgili çalışmaları başarı ile tamamladıktan sonra mahrumiyet hizmeti yapmak üzere 1993 yılında Erzurum İli Narman İlçe Kaymakamlığına, bu görevi tamamladıktan sonra da 1995 yılında Malatya İli Battalgazi İlçe Kaymakamlığına atandı.

1998 yılında Niğde Vali Yardımcılığına atanan ardından İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini Büyükşehir İlçe Yönetim Sorunları, Battalgazi İlçesi Örnek Olayı konulu tez çalışması ile tamamlayan Kaymak, Gölcük depremi sonrası deprem yaralarını sarmak üzere oluşturulan Kocaeli Valiliği Kriz Merkezinde 6 ay süreyle; geçici görevlerde bulundu. Kaymak, İçişleri Bakanlığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Bayındırlık Bakanlığının açmış olduğu Hizmet içi Eğitim kurslarına katılarak Afet Sonrası Acil Yardım ve Koordinasyon konularında; Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin açmış olduğu Vali Yardımcıları Oryantasyon Seminerlerine katılarak sertifika aldı.

Osman Kaymak; Battalgazi Kaymakamlığı görevi sırasında Malatya Valisinden, Kocaeli Deprem Bölgesindeki geçici görevinden dolayı Kocaeli Valisinden; Afyon Deprem Bölgesi geçici görevinden dolayı Afyon Valisinden ve Niğde Vali Yardımcısı olarak da Niğde Valisinden ve Suluova Kaymakamı olarak Amasya Valileri Hüseyin POROY ve Erhan TANJU’dan Takdirname alarak ödüllendirildi. 

2003 yılında Suluova İlçe Kaymakamlığına, 2006 yılında Elmadağ Kaymakamlığına, 2008 yılında Eyüp Kaymakamlığına, 2013 yılında İzmit Kaymakamlığına, 2014  yılında Tunceli Valiliğine Vali olarak atanan Kaymak, 21/06/2017 tarihinde ise Resmi Gazetede yayımlanan 13/06/2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararname ile Samsun Valiliğine Vali olarak atandı.

Vali Osman KAYMAK  orta derecede İngilizce bilmekte olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 02:10
YORUM EKLE

banner325