Alexa

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu’nun Annesi Hayatını Kaybetti

Samsun'un medar-ı iftiharı ve ülkücü camianın yakından tanıdığı Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu’nun Annesi hayatını kaybetti. Peki İbrahim Tellioğlu kimdir?

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu’nun Annesi Hayatını Kaybetti

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu’nun Annesi Sevim Tellioğlu vefat etti. Milliyetçi, Ülkücü camianın ve samsunluların yakından tanıdığı Tellioğlu'nun annesinin  Cenazesi 9 Ekim Çarşamba günü öğlen namazına müteakip Samsun Merkez Unkapanı Mahallesi Süleyman Efendi Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Asri mezarlığına defnedilecektir.

Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu Kimdir?

1972 yılında Samsun'da doğan İbrahim Tellioğlu Samsun'da İlk, Orta ve Lise tahsilini 100. yıl Lisesinde tamamladıktan sonra, 1989'da Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarihi bölümünü kazanarak bu bölümden 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde başladığı yüksek lisansını 1996'da tamamlayan Tellioğlu, 2002 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarihi Anabilim Dalı Genel Türk Tarihi Bilim dalında, Prof. Dr. Salim CÖHCE danışmanlığında "Osmanlı Hâkimiyetine Kadar Doğu Karadeniz Bölgesinde Türkler" konulu tezini tamamlayarak bilim doktoru unvanı aldı.

06.04.2006 tarihinde Genel Türk Tarihi bilim alanında doçent ve 28.07.2011 tarihinde aynı anabilim dalında profesör kadrosuna atanan İbrahim Tellioğlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

"Osmanlı Hakimiyetine Kadar Doğu Karadeniz'de Türkler", "XI-XIII. Yüzyıllarda Türk-Gürcü ilişkileri" ,  "Trabzon Rum Devleti (1204-1461), "İlk Çağdan Osmanlılara Samsun" isimli kitaplarının yanı sıra çoğunluğu Doğu Karadeniz Bölgesi ve Kafkasya tarihine ilişkin çok sayıda yayımlanmış makale ve bildirisivardı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 16:43
YORUM EKLE