Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Kavak Samsun’un parlayan yıldızı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, beraberinde Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ve İlçe Kaymakamı Faruk Atar ile Kavak Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

Yaşam 22.11.2022, 22:56
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Kavak Samsun’un parlayan yıldızı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, beraberinde Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ve İlçe Kaymakamı Faruk Atar ile Kavak Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

Kavak OSB’nin hızla büyüdüğünü söyleyen Vali Zülkif Dağlı, “Kavak Organize Sanayi gelişen yapısı ile Samsun’un parlayan yıldızı oldu. Kavak İlçemizin 5. Bölge desteklerinden de istifade ediyor olması yatırımcının ilgisini buraya çekiyor. Bölgedeki 3. Etap çalışmaları da tamamlandığı Kavak OSB artan sanayi yatırımları ve istihdam olanakları ile Samsun’un önemli bir ilçesi olacak “ dedi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın Kavak OSB’ye gösterdiği ilgi ve alakanın ilçenin sanayileşmesine büyük katkı verdiğini ifade eden Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu ise “ Bugün ilçemizde Sayın Valimizi ağırladık. Organize Sanayi Bölgemizde yaptığımız bir istişare toplantısı ardından bölgede gezerek devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Halen 40 sanayi tesisinin faaliyette bulunduğu bölgemiz devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla daha da genişleyecektir. Hedefimiz ilçemizi Samsun’un sanayi üssü yapmaktır. Bu yolda bize büyük destek veren Sayın Valimize şükran borçluyuz” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)