Şehit düşen Korucu toprağa verildi

Erzurum’da teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen gönüllü köy korucusu Yakup Aktürk (41) Şenkaya toprağa verildi.

Yaşam 18.08.2015, 15:39 18.08.2015, 15:44
Şehit düşen Korucu toprağa verildi
Operasyona destek veren gönüllü köy korucuları Yakup Aktürk, Gökhan Atak (38) ve Burak Altınsoy (35) çatışmada yaralanmıştı. Sağlık durumu ağır olan Aktürk, helikopter ambulans ile Erzurum Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti. Aktürk, burada yapılan tıbbı müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün akşam saatlerinde vefat etmişti. 

Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından şehit korucu için kurum bahçesinde resmi tören düzenlendi. Korucunun öz geçmişinin okunması ve edilen duanın ardından Türk bayrağına sarılı tabutu, Şenkaya’nın Akşar Mahallesi'ne götürüldü. Akşar Camii’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Yakup Aktürk’ün naaşı mahalle kabristanında tekbirler ve gözyaşları arasında toprağa verildi. 

Gönüllü köy koruculuğu yapan Aktürk’ün çobanlık yaptığı, 3 evli ve 6 çocuk babası olduğu belirtildi. Aktürk’ün Gürcistan uyruklu eşinden 2 ay önce bir bebeği olduğu da belirtildi. Cenaze törenine Aktürk’ün ailesi, Hakkari’de uzman çavuşluk yapan oğlu Burak ile akrabası ve protokol katıldı.

Yorumlar (0)