banner434

Standart Soyunma Dolabı Ölçüleri Nelerdir?

Standart soyunma dolapları farklı ihtiyaçlara ve tercihlere hitap eden birçok seçenek sunmaktadır.

Yaşam 10.05.2022, 17:07
Standart Soyunma Dolabı Ölçüleri Nelerdir?

Standart soyunma dolabı, farklı ihtiyaçlara ve tercihlere hitap eden birçok seçenek sunar. Sektörlerin gereksinimleri doğrultusunda üretilen metal standart soyunma dolabı modellerinin yanı sıra ürünlerin işlevsel özelliklerini ve ergonomik kullanım avantajı sunan yönlerini ve ölçülerini sizler için araştırdık.

Aşağıdaki bilgileri inceledikten sonra hem spor salonları, fabrikalar gibi alanlara renk katan hem de çalışanların ihtiyacını karşılayan soyunma dolabı çeşitleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Gerek materyal, tasarım ve işçilik kalitesi gerekse ağırlık ve boyutları bakımından ortak noktalarda buluşan çelik standart soyunma dolapları, 2’li seçeneklerden 9’lu modellere kadar geniş bir konsepte yayılır. Ayrıca tek kapılı modellerin dışında; boydan tekli görünüm verdiğimiz, ancak altlı üstlü iki kapı bölmesinden oluşan tasarımlarımız da mevcuttur. Böylelikle yer tasarrufu sağlayan modelleri de rahatlıkla değerlendirebilir, kapalı alanlarınızı yüksek verimlilikte kullanabilir.

Çelik Standart Soyunma Dolapları ve Öne Çıkan Özellikleri

Metal standart soyunma dolabı özellikleri, kullanıcıların gereksinimleri doğrultusunda şekillenir. Bu bağlamda hacimsel olarak hem dar ya da alçak tavanlı odalara hem de ideal genişliğe ve yüksekliğe sahip mekânlara montaj imkânı veren uygun ebatlar belirlenir. Teknik ve mühendislik detayları baz alarak projelendirdiğimiz standart soyunma dolabı ölçüleri, size veya personelinize elverişli modelleri seçmeniz hususunda rehberlik eder. Standart soyunma dolabı raf aralığı ayarlanabilir nitelikte dizayn ettiğimiz tasarımlarda, dolabınızın iç bölmelerini kullanım amacına uygun şekilde düzenlenebilir.

Çelik dolap imalatçısı olan Gökerler’in ürettiği dolaplara göre, ideal standartlarda sac kalınlığına sahip metal levhalar, sacların DKP tekniğiyle haddelenmesi yöntemiyle elde edilir. 0,6 mm ile 0,9 mm aralığında materyal kullanılan ürünler sayesinde modellerin dayanıklılığını ileri seviyeye taşındı. Özellikle ortamdan kaynaklanan nem, kir, toz gibi olumsuz faktörlerin yol açabileceği endişelere son verilmiş oldu. Bu sayede uzun ömürlü kullanım deneyimi sunan yapısıyla öne çıkan seçeneklerin pas tutma, boya ya da kabuk atma gibi sorunlar yaşatmadığını görülebilir. Çelik standart soyunma dolabı kilidi uygulamalarımızdan biri olan İspanyolet gömme kilit teknolojisi, personelinize ait kıyafet ve şahsi eşyaların güvenle saklanmasına yardımcı olur. Ayrıca bu dolap stillerinde yer verdiğimiz, asma kilit mekanizmaları veya dijital kilit teknolojileri sayesinde çalışanlara güvenli kullanıcı deneyimi sunabilir.

Metal Standart Soyunma Dolabı Ölçüleri

Metal standart soyunma dolabı ölçüleri ihtiyaç, tasarım, materyal ve işçilik teknolojilerine bağlı olarak şekillenir. Modellerin en, boy, genişlik ve ağırlık yönlerinden farklı ölçülere sahip olmaları da fiyat aralığının seyrine etki eder. Çelik soyunma dolapları belirlenirken askılık, ayarlanabilir raf tutturucular, kapı menteşeleri ve kilit sistemi gibi detaylar da hesaplamaya dahil edilir. Pingo ayaklı tasarımlar hem zeminden hem de yük miktarından kaynaklanan dengesizlik problemlerinin giderilmesi hususunda alternatif çözümler sunar. Özellikle kurumsal firmaların öncelikli tercihi olan ürünler, işçi ve işveren güvenliğinin yeterli düzeyde olmasını sağlar. Soyunma dolabı standartları çerçevesinde imal ettiğimiz metal personel dolapları sayesinde 10 kişi ve üzerinde personelin görev aldığı işletmenizde, İş Güvenliği Kanunu’nun ilgili maddesini yerine getirmiş sayılırsınız. İleri teknolojiler ışığında tasarladığımız standart soyunma dolabı modelleri, ölçü, fiyat ve kalite yönünden, memnuniyeti artıracak performans düzeyinde olması beklenmektedir.

Metal dolap imalatçısı olan Gökerler (gokerler.com.tr) tarafından üretilen dolapların ölçüsüne göre standart soyunma dolabı ölçüleri şu şekildedir:

 • EN: 117 Cm
 • DERİNLİK: 40 Cm
 • YÜKSEKLİK: 200 Cm
 • KAPI GENİŞLİĞİ: 33,7 Cm
 • KAPI YÜKSEKLİĞİ: 89,5 Cm
 • BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 40 Cm
 • DOLAP GÖZ SAYISI: 6
 • KAPI AÇILMA DERECESİ: 90
 • GÖVDE MALZEMESİ: ÇELİK SAÇ
 • GÖVDE BOYA: ELEKTROSTATİK TOZ BOYA
 • GÖVDE RENGİ: RAL 7035 ( KIRLI BEYAZ)
 • KİLİT MEKANİZMASİ: HER KAPI İÇİN 1 ADET ASMA KİLİT MODÜLÜ
Yorumlar (0)