Alexa

Süleyman Kaldırım Kimdir?

Belediye Başkanlar Birliği Genel Muhasibi Süleyman Kaldırım kimdir? Süleyman kaldırım daha önce ne iş yapıyordu? Ziraat Yüksek Mühendisi olan Süleyman Kaldırım daha önce gazi Belediye Başkanlığı yaptı ve Ak Parti Samsun Milletvekili adayı oldu. Peki Süleyman kaldırım kimdir ?

Süleyman Kaldırım Kimdir?

Süleyman Kaldırım kimdir, nerelidir, hangi okul mezunudur? Samsun'da İlk defa Gazi ilçe Belediye Başkanı olduğunda tanınmaya başlayan Süleyman Kaldırım Belediyeler Birliğinin kurulması ardından Samsunlular yeniden merak etmeye başladı. Süleyman Kaldırım kimdir, nerelidir, hangi okullarda okumuştur?

Belediye Başkanlar Birliği Genel Muhasibi Süleyman Kaldırım Samsun'da siyasi olarak Ak Parti'de görevleriyle dikkatleri üzerine topladı.

Süleyman Kaldırım Kimdir?

İlk orta ve lise tahsilini Samsun’da yapan Süleyman Kaldırım, 1980’ de Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 1982 – 1992 yılları arası Sinop Köy Hizmetleri Müdürlüğü’nde Kontrol Mühendisi ve Etüd Proje Şube Müdürü olarak görev yapan Kaldırım, 1992 – 1999 yılları arasında Kastamonu Köy Hizmetleri Müdürlüğü’nde Kontrol Mühendisi ve Etüd Proje Şube Müdürlüğü yaptı.

1999 – 2003 yılında Samsun Köy Hizmetleri 12.Bölge Müdürlüğü’ne Bölge Müdürü olarak atanan Kaldırım, 28 Mart seçimlerinde Gazi Belediye Başkanlık görevine seçildi. Ardından Ak Parti  Samsun/ ilkadım ilçe belediye başkanlığına aday olan Kaldırım daha sonra Ak Parti Milletvekili adayı oldu. Ardından ise hala Belediyeler Başkanlar Birliği Genel Muhasibi olarak görev yapmaktadır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 15:39
YORUM EKLE